Депутати посилили покарання за автомобілі на єврономерах

Читать на русском
Одна людина зможе ввезти лише 1 авто на єврономерах. Також вона не зможе машину використовувати як таксі.

Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроект, яким запроваджується обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення на митну територію України, й посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Відповідне рішення підтримали 245 народних депутатів, пише «Слово і Діло».

Рада схвалила нову модель оподаткування «євроблях»: як голосували нардепиАвтомобілі на єврономерах тепер розмитнюватимуть за новими правилами. Верховна Рада ухвалила відповідний закон.

Законопроект №8488 вносить зміни до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Він, зокрема, запроваджує обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. Так, нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення лише одне авто.

Ввезення наступних легкових транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезене.

Крім того, посилюється відповідальність за порушення митних правил. Особа, яка ввезла в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його.

Також їй заборонятиметься використання такої машини в підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачений штраф – 34 тис. грн.

Будь-яка інша особа, що всупереч встановленим правилам, отримає транзитне або тимчасово ввезене авто у володіння, користування або розпорядження чи використовуватиме таке авто в підприємницькій діяльності, для отримання доходу, також буде оштрафована.

Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис. грн, повторна фіксація – 17 тис. грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

За недотримання термінів режимів транзиту та тимчасового ввезення, тобто за невивезення авто за межі країни своєчасно, порушники мають сплатити штрафи. Розміри штрафів залежатимуть від кількості днів перевищення встановлених термінів.

За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 грн, а за три дні відтермінування вивезення тимчасово ввезеної машини – 850 грн.

Зайвий місяць перебування такого автомобіля на митній території України коштуватиме порушнику 170 тис. грн або навіть транспортного засобу, який може бути конфіскований за рішенням суду.

Нагадаємо, раніше народні депутати проголосували за законопроект, що знижує акцизи на розмитнення автомобілів.

Також голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна розповіла, що отримані від розмитнення автомобілів на єврономерах кошти пропонується скерувати до Пенсійного фонду.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: