Парламент встановив День пам'яті депортованих із Польщі українців

Читать на русском
У другу неділю вересня депутати пропонують відзначати День пам'яті депортованих українців.

Верховна Рада в четвер, 8 листопада, проголосувала за постанову, якою в Україні планується запровадити День пам'яті українців, депортованих із Польщі в 1944-1951 роках.

Як пише «Слово і Діло», також наступний рік буде присвячений пам'яті цієї події. Однак відповідну ініціативу ще має підтримати президент, повідомляє Ліга.net.

За постанову про 75-ті роковини початку депортації автохтонних українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини в 1944-1951 роках проголосували 234 депутати.

Днем пам'яті депортованих українців пропонується встановити другу неділю вересня.

У пояснювальній записці до документа йдеться про те, що депортація розпочалася 9 вересня 1944 року в результаті угоди між комуністичним урядом Української радянської соціалістичної республіки (УРСР) та польським Комітетом національного визволення «Про евакуацію українського населення з території Польської Народної Республіки та польських громадян із території УРСР».

Загалом, у тому числі за угодою 1951 року «Про обмін ділянками державних територій», були примусово виселені понад 700 тисяч українців.

Водночас, за архівними даними української сторони, знищення українців на цій території почалося набагато раніше. У 1943-1944 роках проходило планове винищення цілих сіл, основними жертвами були жінки й діти. Виселення супроводжувалося грубим порушенням прав і свобод людини, забороною повертатися на батьківщину, вилученням майна.

Раніше стало відомо, що Польща закрила «зелений коридор» на українському кордоні.

Нагадаємо, голова МЗС Павло Клімкін розповів, що між Україною та Польщею немає конфлікту.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...