Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Валерій Карпунцов

Читать на русском
Валерій Карпунцов пройшов до Верховної Ради лише навесні 2016 року, з того часу він виконав п'ять обіцянок.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Валерій Карпунцов (фракція «Блоку Петра Порошенка»).

Карпунцов пройшов до Верховної Ради в квітні 2016 року за загальнодержавним багатомандатним округом. Він став одним із п'яти народних депутатів, зареєстрованих замість парламентарів, які перейшли до нового Кабінету міністрів. За час своєї каденції Карпунцов дав 15 обіцянок, 5 з яких виконав (33%), а 2 – провалив.

Не виконав нардеп обіцянку про те, що влада в областях належатиме виконкомам, сформованим обласними радами, обраними людьми. Минулого року він підтримав законопроект, який передбачає скасування конкурсів на посади голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників, а також голів РДА. Тепер голови державних адміністрацій знову призначаються президентом, а це прямо суперечить обіцянці.

Валерій КарпунцовНародний депутат України
Карпунцов запевнив, що не вступатиме в жодну політичну партіюСказано 2 серпня 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

Крім того, Карпунцов у передвиборчій програмі обіцяв домагатиь обрання парламенту за відкритими партійними списками. Цю обіцянку він також не виконав, пропустивши голосування за проект нового Виборчого кодексу, який передбачає механізм обрання депутатів за системою відкритих пропорційних списків.

Впорався нардеп з обіцянкою домогтись істотного збільшення витрат на модернізацію й посилення Збройних сил та інших структур. Карпунцов підтримав державний бюджет на 2017 рік, в якому було закладено 130 мільйонів гривень (5% ВВП) на національну безпеку та оборону.

Також минулого року Карпунцов запевнив, що голосуватиме за зняття недоторканності з п'яти депутатів. Ідеться про Андрія Лозового, Олеся Довгого, Євгена Дейдея, Максима Полякова та Борислава Розенблата. Свого слова Карпунцов дотримав: він голосував за всі п'ять подань. І, як і обіцяв, депутат проголосував за всі кандидатури нових членів Центральної виборчої комісії.

У процесі виконання в парламентаря ще вісім обіцянок. Зокрема, минулого року він запевнив, що голосуватиме за зміни до закону про діяльність Національного агентства з питань запобіганню корупції – «Про запобігання корупції». Поки закон на голосування не виносився.

Крім того, він заявляв, що складе мандат, якщо «дійде критичної межі» нерозуміння з владою.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...