Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Юрій Савчук

Читать на русском
Юрій Савчук провалив дві свої обіцянки через те, що був відсутній під час голосування за законопроект щодо НАБУ.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Юрій Савчук (фракція «Народного фронту»).

Савчук був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. Зараз він також є заступником голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції. За час своєї каденції нардеп дав 13 обіцянок, 6 з яких виконав (46%), а 2 – провалив.

Обидві обіцянки Савчук провалив, пропустивши в Раді голосування за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції». По-перше, депутат обіцяв сприяти в створенні незалежного антикорупційного органу, а законопроект дозволив запустити роботу НАБУ. По-друге, Савчук пообіцяв ініціювати оновлення антикорупційного законодавства шляхом розкриття структури власності підприємств. Ухвалений законопроект дозволив НАБУ займатися перевіркою бенефіціарів власників юридичних осіб.

Юрій СавчукНародний депутат України
Савчук пообіцяв сприяти в наданні житла сім'ям загиблих під час АТОСказано 18 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

Виконав Савчук програмну обіцянку посилювати соціальний захист тих, хто захищає Батьківщину. У парламенті він підтримав більшість законопроектів, які підвищують соціальний статус і захист військовослужбовців та членів їхніх сімей, надають низку пільг і створюють систему адресного соціального забезпечення.

Дві обіцянки народний депутат виконав, не дуже доклавшись до них. У передвиборчій програмі Савчук пообіцяв підтримувати ухвалення нової військової доктрини, в якій Росія буде визначена як держава-агресор, і домогтися поновлення Стратегії національної безпеки України. Обидва документи були затверджені, й оскільки вони розроблялися під керівництвом представника «Народного фронту» Олександра Турчинова, запевнення вважаємо виконаними.

П'ять обіцянок у парламентаря все ще залишаються в процесі виконання. Зокрема, він обіцяв сприяти в будівництві та облаштуванні державного кордону. Відзначимо, що саме фракція «Народного фронту» відстоювала в Раді фінансування продовження будівництва «Стіни» на кордоні з Росією. Укріплення досі не добудоване.

Також він запевняв, що не допустить скасування або скорочення субсидій малозабезпеченим громадянам на оплату комунальних послуг. Бюджет, де були закладені кошти на субсидії, Савчук підтримав, але не голосував за законопроект про справедливе призначення та надання субсидій. Тому про виконання обіцянки говорити зарано.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...