Автокефалія для України: чи буде РФ мститися на Донбасі?

Читать на русском
Олександр Леоновполітолог

Ресурсів, безпосередньо зосереджених на Донбасі, замаскованих під місцеві збройні сили, вже недостатньо.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента», політолог Олександр Леонов, оцінюючи реакцію Кремля на рішення щодо автокефалії та можливу загрозу для Донбасу.

«Ресурсів у РФ на Донбасі вже недостатньо для оборони. Ми бачимо, що, наприклад, ЗСУ в сірій зоні просуваються на півтора кілометра. Це також говорить про те, наскільки боєздатність і кількість відповідає задекларованим. Очевидно, що коли вони не можуть тримати оборону, про жоден наступ не йдеться», – зазначив Леонов.

З іншого боку, російська армія хоча б кількісно залишається найбільшою на європейському театрі військових дій. Якщо РФ включиться вже як держава в бойові дії, то потенціал є, додав він.

Однак тоді варто враховувати інші фактори, які можуть застосувати щодо РФ, уточнив експерт.

Петро ПорошенкоПрезидент України
Порошенко запевнив, що Україна не буде нападати на РосіюСказано 5 травня 2018 р.Статус обіцянки: У процесі

«Ідеться про моментальні санкції, причому дуже жорсткі. По-друге, українська армія вже готова чинити опір», – констатував він.

Безумовно, коли мова йдеться про напад РФ і армії, то Україна, напевно, ніколи не матиме таких сил, причому не лише через гроші, а через те, що утримувати їх убивчо для економіки, підкреслив політолог.

«Україна пішла тим шляхом, який є досить ефективним. Створити ті умови, коли ціна нападу для РФ буде неприйнятною – тисячі загиблих, небезпека удару у відповідь. До того ж ми вже отримали зброю зі США. Певний психологічний бар'єр подоланий. При тому, що і катери, і зброю США надавали, чітко усвідомлюючи, проти кого її можуть застосовувати. Це важливо. Очевидно, що військова допомога країн Заходу може бути дуже значною в разі прямої військової агресії», – пояснив він.

Росія має розуміти ці речі. Путіну не потрібні втрати, йому потрібна маленька переможна війна, наголосив експерт.

На його думку, турбуватися варто не лише Україні, а й найближчим союзникам – Казахстану, Білорусі, з якою постійно формат «то друзі, то вороги».

«Колись це може набриднути РФ, і вони захочуть продовження або інтеграції Білорусі, або дійсно зміни керівництва. Це ігри в довгу. Що придумає Путін говорити складно, оскільки логіки в його діях немає», – резюмував Олександр Леонов.

Нагадаємо, в травні 2018 року президент України Петро Порошенко запевнив, що Україна точно не нападатиме на Росію.

Детальніше про те, як отримували автокефалію церкви Східної Європи, – на інфографіці.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...