В Україні змінилися умови оформлення субсидій

Читать на русском
У міністерстві підкреслюють, що якщо субсидія на новий 2018-2019 рік вже призначена, то її розмір на опалювальний сезон управлінням соціального захисту населення в жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами.

Уряд на засіданні вніс зміни в умови оформлення субсидій.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики в п'ятницю, 19 жовтня, пише «Слово і Діло».

Нові правила надання субсидій: що зміниться в 2018-2019 рокахЗ 1 травня діють нові правила надання субсидій. Слово і Діло розбиралося, що змінилося для українців.

«За результатами першого етапу верифікації субсідіантов уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг», - йдеться в повідомленні.

Згідно зі змінами, з 1 жовтня під час розрахунку житлової субсидії не враховуються в сукупному доході сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби. Субсидію на загальних підставах також тепер можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Серед іншого, право на допомогу від уряду мають ті сім'ї, у яких опалювальна, а не загальна площа житла не перевищує 120 кв. м для квартири і 200 кв. м для індивідуального будинку.

Крім того, на площу понад норму, але не більше 30% норми, мають право громадяни, які отримують пенсію по втраті годувальника, хто досяг пенсійного віку або отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу інвалідам із дитинства та дітям із інвалідністю.

«У разі якщо у члена домогосподарства немає доходів, тому що він знаходиться в складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій», - зазначено в повідомленні.

Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. Зокрема, з 1 жовтня, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсідіант має право сплатити тільки вартість фактично спожитої послуги.

Крім того, без обов'язкової сплати ЄСВ субсидію тепер можуть отримати: безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу; безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості; громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ.

У міністерстві підкреслюють, що якщо субсидія на новий 2018-2019 рік вже призначена, то її розмір на опалювальний сезон управлінням соціального захисту населення в жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами.

Раніше стало відомо, скільки виплатять українцям за зекономлені субсидії.

Також нагадаємо, працюючі пенсіонери мають право на субсидію.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал