Мер Глухова Терещенко йде в президенти. Ще один технічний кандидат?

Читать на русском
Андрій Дудаполітолог

Будь-який кандидат, що не має шансів виграти, а Терещенко належить до таких кандидатів, може вважатися технічним. Питання в умислі.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Андрій Дуда, оцінюючи заяву мера Глухова Мішеля Терещенка про намір балотуватися в президенти.

Експерт звернув увагу, що основне питання при висуванні технічних кандидатів не в самому висуванні, а в тому, хто це здійснює, хто може стояти за цим процесом.

Однак, на його думку, у випадку Терещенка навряд чи за його ініціативою стоїть якась політична сила.

«Все-таки не потрібно впадати в крайнощі. Не варто бачити за будь-якою заявою ляльководів. Це може бути бажання особи реалізувати себе на якомусь політичному рівні. Тим більше президентські вибори – досить зручний майданчик для реалізації себе під час парламентських виборів. Немає підстав говорити про Терещенка як про технічного кандидата», – зазначив Дуда.

На його думку, це може бути власною ініціативою Терещенка.

Тим більше це людина, яка представляє відомий в Україні рід. Для такої категорії людей має велике значення власна реалізація, додав політолог.

Топ-20 політиків, яких українці обрали би президентом протягом останніх двох роківМи вивчали, як змінювалася електоральна підтримка більш ніж двох десятків політиків, що могли б стати президентом, порівнявши дані 14 досліджень двох соціологічних компаній.

«Терещенко вважався ще в царській Росії на межі переходу до демократичної РФ, якщо можна так сказати, одним із найбільш здібних. Він вів переговори з Українською Центральною Радою. І з цих переговорів виникла криза тимчасового уряду. Тому Терещенки – люди, які відігравали велику роль у пізньому періоді імперії. В нього можуть бути родові мотиви для висування своєї персони кандидатом у президенти, реалізації своїх політичних амбіцій і потенціалу», – пояснив він.

На його переконання, немає підстав говорити, що це технічний кандидат, щоб відбити чиїсь голоси. Це те ж саме, що за кожним кроком бачити піар. Існують якісь ідейні бажання, амбіції.

«Хоча зрозуміло, що частково висування Терещенка може відібрати певну кількість голосів у основних політичних гравців», – резюмував Андрій Дуда.

Мішель (Михайло Петрович) Терещенко – нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків. Він народився в Парижі й був французько-українським підприємцем, а з 2015 року є міським головою Глухова на Сумщині.

Огляд соцмереж з даного приводу - за посиланням.

Нагадаємо, вибори президента України заплановані на 31 березня 2019 року.

Також з'ясувалося, хто вже заявив про намір брати участь у виборах. Експерти не виключають, що президентські вибори в 2019 році можуть стати справжнім бумом «нових облич» у гонитві за найвищу посаду в країні.

Також «Слово і Діло» писало про топ-20 політиків, яких українці обрали б президентом протягом останніх двох років.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...