Банк Тігіпка запідозрили в порушенні законодавства

Читать на русском
Нацбанк виявив факт зняття 23 юрособами коштів зі своїх поточних рахунків у розмірі близько 3,9 мільярда гривень.

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення про невідповідність керівників ТАСкомбанку вимогам законодавства через здійснення банком ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомили в прес-службі регулятора.

НБУ оштрафував банк ТігіпкаНаціональний банк України оштрафував ТАСкомбанк бізнесмена Сергія Тігіпка на 6,1 млн грн за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

«Нацбанк отримав повідомлення про оскарження в судовому порядку його рішень (ухвалених у лютому-березні – ред.) про невідповідність керівників ТАСкомбанку вимогам законодавства», – йдеться в повідомленні.

Підставою для ухвалення таких рішень є неналежне виконання керівниками ТАСкомбанку своїх службових обов'язків, що призвело до здійснення цим банком ризикової діяльності у сфері фінмоніторингу.

«Також ними неналежно виконувався обов’язок здійснювати управління ризиками. Ба більше, банк був зобов’язаний відмовитися від обслуговування клієнтів у випадках, передбачених законодавством із питань фінансового моніторингу, але не зробив цього», – відзначили в регуляторі.

Крім того, Нацбанк виявив факт зняття за період із лютого до жовтня 2017 року 23 юрособами в готівковій формі коштів зі своїх поточних рахунків у розмірі близько 3,9 млрд грн на закупівлю вторинної сировини. Це майже 80% всіх виданих банком за цей період готівки з рахунків юросіб.

«Разом із тим банк встановив вищезазначеним клієнтам значно менші тарифи на видачу готівки з їхніх поточних рахунків, ніж передбачено відповідним тарифним пакетом банку», – говориться у повідомленні.

У НБУ також зазначили, що більшість наявних коштів, які нібито потім клієнти банку платили контрагентам-фізичним особам за вторсировину, отримували шість фізичних осіб.

В НБУ заявляють, що вищезгадані контрагенти нібито зібрали 612 тисяч тонн вторсировини, але для перевезення такого величезного обсягу потрібно було скористатися послугами 284 КамАЗів за один день діяльності, проте дані про оплату таких перевезень відсутні. Крім того, банк надав НБУ недостовірну інформацію.

У Нацбанку також зазначили, що згадані фінансові операції схожі на схеми діяльності конвертаційних центрів.

Нагадаємо, група Сергія Тігіпка досягла попередньої домовленості про купівлю заводу «Кузня на Рибальському» Порошенка.

Раніше повідомлялося, що фонд «Прайм Ессетс Капітал», який керує активами Петра Порошенка, досяг принципової угоди про продаж заводу «Кузня на Рибальському» вітчизняному покупцю.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...