Як виплачують пенсії українцям за кордоном

Читать на русском

Тема еміграції з України в останні роки актуальна як ніколи. Війна та економічні чинники змушують багатьох людей замислитися про від'їзд із країни. Хтось їде лише на навчання й заробітки, а хтось залишається назавжди. І тут з'являється логічне запитання про те, що ж буде з пенсійними виплатами тих, хто виїхав на ПМП до іншої країни.

В України діє низка договорів з іншими країнами про пенсійне забезпечення, всі угоди розподіляються на два види. Ті, які ґрунтуються на територіальному принципі, тобто виплати здійснює держава, на території якої проживає пенсіонер. За цим принципом в України укладені договори з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Росія, Грузією, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою, Монголією, Румунією, Таджикистаном, Туркменістаном, Угорщиною та Узбекистаном.

Андрій РеваМіністр соціальної політики України
Рева пообіцяв на законодавчому рівні врегулювати питання виплати пенсій на тимчасово окупованих територіяхСказано 27 серпня 2018 р.Статус обіцянки: У процесі

Другий тип угод базується на пропорційному принципі. Такі договори укладені з Литвою, Латвією, Болгарією, Естонією, Іспанією, Польщею, Португалією, Чехією та Словаччиною. Кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за трудовий стаж, набутий на своїй території.

Крім того, в майбутньому Україна планує укласти угоди про пенсійне забезпечення з Німеччиною, Ізраїлем, Чорногорією, Сербією, Грецією, Люксембургом, Туреччиною, Аргентиною та Бразилією. Зараз у цьому напрямку ведеться підготовча робота.

Станом на минулий рік найбільше українських пенсіонерів постійно проживають у Болгарії – 889 осіб. В середньому на місяць вони отримують по 21,4 євро. Найбільше українські пенсіонери отримують у Хорватії – близько 138,8 долара на місяць, найменше в Азербайджані – близько 13,9 доларів на місяць.

Відзначимо, що іноземці, які проживають в Україні, також отримують пенсійні виплати. Найбільше серед іноземців пенсійного віку громадян Естонії – 991 особа. В середньому на місяць вони отримують по 4,4 тисячі гривень, на рік на них іде 52,5 мільйона гривень. Найбільше виплачують громадянам Польщі – по 7,4 тисячі гривень на місяць.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, в Міністерстві соціальної політики заявили, що соціальні виплати працюючим пенсіонерам не скасовуватимуть.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...