Стало відомо, коли НКРЕКП скасує формулу «Роттердам плюс»

Читать на русском
Формула формування ціни на вугілля Роттердам плюс може бути скасована вже наступного тижня, заявили у НКРЕКП.

Формула формування ціни на вугілля «Роттердам плюс» може бути скасована наступного тижня.

Як передає «Слово і Діло», про це свідчить проект відкритого засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яке відбудеться 23 серпня 2018 року, пишуть «Українські новини».

У Комісії підтвердили, що на засіданні планується привести чинну нормативно-правову базу у відповідність до вимог закону «Про ринок електричної енергії», що починає діяти наступного року. Крім інших втратить чинність постанова від 3 березня 2016 року №289 «Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії», згідно з якою закупівельні ціни на вугілля для вітчизняної теплової енергетики почали розраховуватися на основі європейського індексу API2 (вугільна біржа Роттердаму).

«Прийшов черговий етап, який має здійснити комісія для того, щоб привести у відповідність свої нормативно-правові акти до нового закону «Про ринок електричної енергії». Ми плануємо схвалити порцію нових документів. А також визнати такими, що втратили чинність, ті документи, які не знаходять свого застосування в умовах нового ринку електричної енергії. Це правила формування тарифів на роздрібному ринку, правила формування тарифів на оптовому ринку, зокрема порядок формування оптової ціни електричної енергії», – прокоментувала голова Комісії Оксана Кривенко.

За її словами, законом «Про ринок електричної енергії» передбачене запровадження нової моделі ринку з 1 липня 2019 року. Але насправді частина наявної нормативної бази втрачає чинність із грудня 2018 року.

«Деякі документи втрачають чинність із квітня 2019 року, а деякі – з 1 липня 2019 року, з дати запровадження нової моделі ринку. Деякими документами ми будемо користуватися до повномасштабного запровадження нового ринку, адже ще є перехідні періоди, протягом яких неможливо все одночасно скасувати. І необхідно правильно формувати зокрема свою тарифну політику», – зазначає Кривенко.

Голова комісії підкреслила, що коригувати методику формування оптової ціни на час перехідного періоду немає сенсу.

Чи може НКРЕКП після відставки Вовка переглянути формулу Роттердам+?Президент України Петро Порошенко звільнив Дмитра Вовка з посади голови НКРЕКП. Про те, чи може новий склад НКРЕКУ переглянути скандальну формулу Роттердам +, розповіли експерти.

«Період проходження одного регуляторного акту в середньому займає три місяці. Ще термін його імплементації. Розуміючи, що в нас залишилося зовсім небагато часу, розробляти нові документи, обговорювати, дискутувати щодо них – це півроку. Який сенс щось розробляти півроку, якщо потім через два місяця воно втратить дію», – заявила Кривенко.

Крім того, на думку очільниці НКРЕКП, методика «Роттердам плюс» є об'єктивною, що визнано міжнародними експертами.

«Якщо говории безпосередньо про наявну формулу формування оптової ціни електричної енергії, то вона дійсно ринкова, на мою особисту думку, вона відповідає всім нормам, правилам в ситуації дефіциту певного енергетичного ресурсу в нашій країні. Індикативне формування складових застосоване в дуже багатьох сферах, зокрема у формуванні цін на внутрішньому ринку нафти. Ціна на нафту також формуються індикативно відповідно до світових котировок. Так само формуються ціни на газ на сьогодні. Так само формуються, до речі, ціни на уранове паливо, яке застосовується у нас при формуванні тарифу на виробництво електричної енергії для «Енергоатому». В усіх випадках діє принцип імпортного паритету. Ми отримали з цього приводу висновки дуже авторитетних європейських експертів, які згодом плануємо оприлюднити», – зауважила Кривенко.

Нагадаємо, НКРЕКП підняла тарифи на постачання електроенергії.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...