Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Олександр Грановський

Читать на русском
Депутат Олександр Грановський не поспішає виконувати свої обіцянки. Результат за майже чотири роки: виконані лише дві з 12.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Олександр Грановський (фракція «Блоку Петра Порошенка»).

Грановський був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. За час своєї каденції депутат дав 12 обіцянок, виконав із них лише дві (17%), а провалив чотири.

Всі невиконані обіцянки Грановського – з програми «Блоку Петра Порошенка». Як і більшість своїх колег, він провалив обіцянку про те, що влада в областях належатиме виконкомам, сформованим обласними радами, обраними людьми. У листопаді минулого року нардеп підтримав законопроект, що прямо суперечить передвиборчій обіцянці. Згідно з ним, скасовуються конкурси на посади голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників, а також голів РДА. Тепер їх призначає президент.

Обіцяв Грановський домагатися обрання парламенту за відкритими партійними списками. Але не підтримав проект нового Виборчого кодексу, в якому передбачений механізм обрання народних депутатів за системою відкритих пропорційних списків.

У програмі БПП була також закладена обіцянка домогтися створення системи автономного функціонування суддів. Два роки тому Рада ухвалювала зміни до Конституції щодо правосуддя, які передбачали запровадження механізму обрання суддів виключно на конкурсних засадах. Призначення на посаду судді здійснюватиметься президентом за поданням Вищої ради правосуддя. В межах такого закону можна буде запровадити також додаткові можливості забезпечення незалежності Вищої ради правосуддя й заходи, спрямовані на забезпечення його відкритості та гласності процесу формування. Однак Грановського на голосуванні не було, тож і цю обіцянку він провалив.

Єдине, що депутат обіцяв поза програмою, – що не голосуватиме за виключення з фракції БПП Сергія Лещенка тлише через «квартирний скандал». «Якщо ж фракція ухвалить рішення виключити Сергія за його політичну позицію, яка в переважній більшості випадків не збігається з позицією фракції, то за це буду голосувати», – зазначив Грановський. Поки питання про виключення Лещенко з фракції за будь-що не стоїть.

Крім цього, в народного депутата є ще п'ять програмних обіцянок, які він має виконати. Наприклад, домогтися перекриття ухилення від сплати податків через офшори або домогтися скорочення кількості податків і зменшити ставки. Щодо останнього запевнення, то Грановський підтримав у парламенті низку змін до Податкового кодексу, однак цього для виконання обіцянки мало. Україна все ще залишається країною з великою кількістю податків і високими ставками.

Також Грановський обіцяв домогтися перетворення Антимонопольного комітету на ключовий економічний регулятор. За два законопроекти щодо діяльності АМКУ він проголосував, але був відсутній під час голосування за законопроект, що стосується прозорості рішень відомства. Зараз у Раді чекають розгляду ще кілька ініціатив, які сприятимуть перетворенню АМКУ на економічний регулятор.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал