ЄС змінить правила надання громадянства

Читать на русском
В Єврокомісії стурбовані тим, що Кіпр, Мальта та Греція видають багато так званих золотих паспортів особам з Китаю, Росії та інших колишніх республік СРСР.

Єврокомісія має намір у вересні опублікувати нові норми щодо надання громадянства країнами-членами ЄС.

Як пише «Слово і Діло», про це сказала єврокомісар з питань юстиції Віра Юрова, повідомляє Spiegel у вівторок, 7 серпня.

Вона закликала країни ЄС до більшої стриманості при наданні громадянства вихідцям з третіх країн.

«Єврокомісія стежить за розвитком ситуації з так званими «золотими паспортами» з великим занепокоєнням», - сказала Юрова.

За словами єврокомісара, в останні роки зросла кількість паспортів країн ЄС, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни або в результаті придбання дорогої нерухомості.

Юрова згадала Кіпр, Мальту та Грецію, які видають багато довгострокових дозволів на проживання (так звані «золоті візи») або повноцінне громадянство особам з Китаю, Росії та інших колишніх республік СРСР.

«Ми не хочемо жодних троянських коней в Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати великих зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші», - зазначила Юрова.

Нагадаємо, з 2013 року кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше 2 млн євро в нерухомість, або 2,5 млн євро в державні цінні папери або кіпрські компанії. При цьому такий власник кіпрського паспорта не повинен складати жодних мовних тестів або постійно проживати на острові.

Раніше стало відомо, що ЄС посилить процедуру в'їзду для громадян третіх країн. Депутати Європарламенту схвалили заповнення спеціального електронного бланка для громадян третіх країн, яким для в'їзду в ЄС не потрібна віза.

Також Європарламент затвердив нову систему авторизації та інформації про подорожі для поїздок до Шенгенської зони.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...