Довічний термін для Савченко та Рубана: наскільки це можливо?

Читать на русском
Вадим Карасьовполітолог, директор Інституту глобальних стратегій

Малоймовірно, що Савченко загрожує довічний термін. Хіба що в суді дійсно будуть надані достовірні, повні й серйозні докази, а обвинувачення буде сильнішим за адвокатів, а не так, як ми бачимо у справі Януковича.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Вадим Карасьов, оцінюючи брифінг генпрокурора щодо справи Савченко-Рубана, яким загрожує найвища міра покарання.

«Насправді, не виключено, що після президентських виборів Савченко може бути помилувана. Новий президент – нові рішення. Є сумніви, що тут лише кримінал. Є підозра, що в цій справі багато політики», – зазначив Карасьов.

Він підкреслив, що навіть якщо Савченко планувала теракт із багатьма тисячами жертв, що ще має бути доведено в суді, слід розуміти, що це могла зробити лише велика розгалужена група. Якщо вона була, то штаб, мозковий центр цієї групи – Савченко та Рубан, але мають бути виконавці, а це не дві людини.

«Засудження може призвести до того, що Савченко не матиме права брати участь у президентських виборах», – додав експерт.

За його словами, якщо щось піде не так і буде мало доказів, а суспільство з недовірою сприйматиме судовий процес, то Савченко не буде засуджена до президентських виборів.

Юрій ЛуценкоГенеральний прокурор України
Луценко планує до осені 2018 року завершити розслідування справи Надії СавченкоСказано 8 травня 2018 р.Статус обіцянки: Виконано

Він не виключив, що якщо комусь буде потрібно змішати карти на президентських виборах, зокрема Тимошенко, то Савченко може навіть взяти участь у виборчих перегонах.

У випадку з Рубаном найвища міра покарання також малоймовірна, уточнив політолог.

«Максимальний термін – так, можливо, але не довічний. Рубан погоджується на угоду зі слідством, тому що розуміє, що його помилування навряд чи чекатиме. Лише перегляд справи», – пояснив він.

На його думку, не виключений варіант обміну Рубана в подальшому, але зі схемою обміну також не варто перебільшувати можливості.

Щодо того, що в ГПУ наразі немає підстав надавати жодного статусу Медведчуку, то це може бути пов’язане з тим, що під час слідства не було надано жодних серйозних доказів зв’язків Медведчука й Савченко.

«Тобто це була фактично мильна бульбашка. Ну й, звичайно, якщо ще Медведчука вплутати в справу, то там може бути дуже серйозний захист. Не лише юридичний, але й політичний. Можливо, тому й вирішили поки не зв’язуватися. Хоча, ймовірно, якщо слідство побачило, що зв’язки Савченко з Медведчуком – фейк, то все закінчилося тим, що й статусу для Медведчука не знайшли», – резюмував Вадим Карасьов.

Додамо, Луценко підкреслив, що слідству відомі прізвища, посади, біографії старших офіцерів ЗС РФ, із дозволу яких молодші офіцери та рядові учасники терористичних загонів надавали Рубану й Савченко зброю для організації теракту в Україні. Зараз серед фігурантів розслідування близько двох десятків росіян.

Нагадаємо, 8 травня 2018 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що планує до осені 2018 року завершити розслідування справи Надії Савченко.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...