Виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала українцям, як уберегтися від сказу, якщо їх вкусила собака.
Відповідні рекомендації були розміщені на сторінці чиновниці в Facebook, пише «Слово і Діло».
«Пам'ятайте, що після укусу не треба чекати симптомів (захворювання, - ред.)! Збережіть собі ці правила. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це - пряма загроза заразитися», - підкреслила вона.
Так, за словами Уляни Супрун, щоб не заразитися сказом, після укусу собаки треба:
негайно і ретельно промити уражене місце великою кількістю води з милом;
дезінфікувати рану антисептичним засобом на основі спирту або йоду;
звернутися в найближчу медустанову.
якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов'язково потрібно зробити щеплення вакциною, які є у всіх областях України.
якщо є можливість - зверніться до ветеринарної служби з твариною, щодо якої у вас є підозра на хворобу, і проведіть дослідження цієї тварини;
«По можливості її потрібно помістити під карантин на 10 днів для спостереження. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражено сказом. Якщо тварина неможливо знайти і протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень», - зазначає Супрун.
Крім цього, чиновниця також зазначила, що потрібно робити, щоб запобігти захворюванню на сказ. Зокрема:
завжди вакцини від сказу домашніх тварин (собак і кішок).
зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов'язана з ризиком зараження, зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, в лабораторіях, які працюють з тваринами;
пам'ятайте, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Щеплення проти правця доступні в державних комунальних закладах.
Нагадаємо, сказ - вірусна, смертельна інфекція, яку можна попередити вакцинацією. Людям вірус сказу зазвичай передається при укусі заражених тварин, при чому в 99% випадків джерело зараження - собаки.
Інкубаційний період (період від попаданням збудника до початку проявів хвороби) сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу.
Сказ завжди смертельний. Однак правильна і своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.
Раніше Супрун розвіяла черговий міф про проблему зі спиною.
Також Супрун розповіла про шкоду смартфонів для людини.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»