САП хоче закрити справу рюкзаків Авакова – НАБУ

Читать на русском
В Антикорупційному бюро повідомили, що їхні колеги в прокуратурі подумують про закриття рюкзачної справи.
Олександр Аваков

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закриває кримінальне провадження щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та колишнього заступника глави МВС Сергія Чеботаря.

Про це програмі «Схеми» розповіли в Національному антикорупційному бюро, повідомляє «Слово і Діло».

«Згідно з рапортом детектива, вчора ввечері йому подзвонив прокурор САП Василь Кричун і повідомив, що він виніс постанови про закриття кримінального провадження щодо Олександра Авакова та Сергія Чеботаря», – повідомили в Бюро.

Щодо того, хто зрештою понесе відповідальність у цьому кримінальному провадженні, то, за даними НАБУ, третій підозрюваний, представник фірми-переможця тендера на постачання рюкзаків Володимир Литвин, «за словами прокурора, визнав провину в шахрайстві та підробці документів».

В Антикорупційному бюро вважають це рішення незрозумілим і непослідовним.

«У квітні цього року детективи НАБУ разом із прокурорами САП схвалили рішення про те, що всі докази здобуті, й відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення. Після цього, на вимогу прокурорів, детективами був підготовлений об’ємний реєстр та обвинувальний акт щодо всіх трьох підозрюваних, які потрібні лише в разі скеровування провадження до суду», – розповіли в НАБУ.

Зараз НАБУ намагається отримати копії постанов про закриття кримінального провадження щодо Олександра Авакова та Сергія Чеботаря.

«Можемо лише констатувати, що за день до цього, 10 липня, в ЄРДР з'явилася відмітка прокурора САП про відновлення досудового розслідування у справі рюкзаків на стадії ознайомлення. І вже наступного дня прокурор повідомив про закриття справ щодо двох ключових підозрюваних. Зі свого боку детективи 12 червня подали до суду клопотання про обмеження сторони захисту в термінах ознайомлення з матеріалами справи. Прокурор САП це клопотання тоді не підтримав, відтак детективи подали його самостійно. Наразі це клопотання не розглянуте», – повідомили в Бюро.

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник заявив, що на експертів у справі рюкзаків Авакова здійснюють тиск.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал