Більш ніж 70% українців підтримують добровільну вакцинацію дітей

Читать на русском

Захворюваністю на кір в Україні продовжує зростати: з початку року вже зафіксовано 21 тисяча 894 випадки. При тому, що за весь минулий рік було близько 4,8 тисячі випадків, а в 2016-му лише 102. В зв'язку з цим знову виникає питання про рівень вакцинації в країні. За словами в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, в Україні він один із найнижчих у світі.

Про необхідність робити щеплення в Міністерстві охорони здоров'я нагадують постійно, голова відомства регулярно руйнує міфи навколо цієї теми, але кількість людей, які агітують проти вакцинації, не зменшується.

Спалах кору: епідеміологічна ситуація в УкраїніСпалах кору зафіксовано в Україні на початку року. Слово і Діло розбиралося, чим небезпечне захворювання і що в Україні з вакцинацією.

Згідно з опитуванням, проведеним нещодавно соціологічною групою «Рейтинг», добровільну вакцинацію дітей проти поліомієліту, кору, туберкульозу, гепатиту В та дифтерії підтримують 73% українців, 21% – виступають проти. Найбільший відсоток серед тих, хто підтримує, – жителі центральних регіонів країни. Рівень підтримки обов'язкової вакцинації серед українців становить 66% (в більшості жителі південного регіону), 27% – не підтримують.

Щодо добровільної вакцинації, то її прихильниками в основному є жінки та опитувані віком 18-35. Обов'язкову вакцинацію частіше підтримують чоловіки, люди віком від 51 року й ті, в кого в родині є медик.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, в Україні безкоштовно вакцинуватимуть від кору дорослих, які перебувають у групі професійного ризику, а також студентів.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал