Чи робити щеплення: в чому проблема вакцинації та чи є рішення?

Читать на русском
Олексій Бабичфахівець в медичній галузі

Ситуація з вакцинацією в нашій країні непроста, але проблема радше в інформаційній площині.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів генеральний директор медлабораторії ДІЛА Олексій Бабич, оцінюючи ситуацію з вакцинацією населення та наміри МОЗ змінити правила вакцинації.

«Наприклад, у США за відмову від вакцинації можна позбутися медичної допомоги, багато страхових компаній можуть відмовляти у виплатах, якщо пацієнт хворіє на ту інфекцію, проти якої він не щеплений. Тобто світ уже бореться репресивними методами з цією проблемою. Але в Україні таку роботу буде проводити дуже складно», – зазначив Бабич.

Медична реформа в Україні: час обирати сімейного лікаряОдин з етапів медичної реформи в Україні стартує з 1 квітня та дає можливість кожному з нас обрати сімейного лікаря. Ми розібралися, скільки загалом має відбутися змін у медичній галузі та коли вони мають завершитися.

«На жаль, в Україні інформаційний шум в останні десятиліття знижує авторитет лікаря, важливість вакцинації. Навпаки, з'являються ті, хто агітує проти вакцинації. Як наслідок, не дуже освічена частина населення це підтримує», – пояснив фахівець.

За його словами, часто апелюють до якості вакцин, але це можна вирішити, оскільки в світі є достатня кількість визнаних виробництв вакцин.

«Якісне виробництво вакцини – це 30% успіху, інші 70% – те, як вона зберігалася й перевозилася, оскільки має бути збережений холодовий ланцюг. Хто за цим стежить? Сьогодні це просто на совісті медичних компаній, приватних чи комунальних медзакладів», – уточнив експерт.

Він підкреслив, що вкрай важливо, щоб вакцина зберігалася в холодильнику.

Постачальники, як правило, дотримуються холодового ланцюжка, але що з нею відбувається далі – відповідальність керівників лікувальних установ, додав він.

За його словами, в нашій ситуації, коли говорять про те, вакцинуватися чи ні, йдеться не стільки про якість вакцин, скільки про різні умовиводи про шкоду вакцинації.

«Тобто головна проблема на психологічному, інформаційному рівні», – наголосив Бавич.

«Питання в тому, наскільки держава готова захищати біологічну безпеку нації. Десь це роблять за допомогою обмежень, більш жорстко. Жорсткі штрафні методи – найпростіший шлях», – констатував фахівець.

На його думку, набагато доцільніше почати проводити контрпропаганду проти противників вакцинації.

Уляна СупрунВиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України
Супрун заявила, що уряд ініціюватиме посилення відповідальності за відмову від вакцинаціїСказано 19 січня 2018 р.Статус обіцянки: У процесі

«Це необхідно робити вже сьогодні й пояснювати, чим може закінчитися для дітей і дорослих відсутність вакцинації, якими будуть наслідки. Про це потрібно говорити багато, часто, підключаючи авторитетних персон медичної галузі», – резюмував Олексій Бабич.

За даними «Слова і Діла», минулого року в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що уряд ініціюватиме зміни до законів України, які регламентують питання вакцинації й підсилюють відповідальність за відмову від вакцинації.

Детальніше про те, з яких етапів складається реформа, – на інфографіці.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.