Помпео закликав КНДР наслідувати приклад В'єтнаму

Читать на русском
Американський держсекретар закликав Північну Корею взяти приклад із колишнього ворога США В'єтнаму.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вважає, що Пхеньян може повторити шлях Ханоя до процвітання і нормальних відносин із Вашингтоном.

Про це заявив держсекретар США Майк Помпео, закликавши Північну Корею наслідувати приклад В'єтнаму, пише Reuters, передає «Слово і Діло».

За його словами, для того, щоб це сталося Кім Чен Ин повинен скористатися моментом.

Звертаючись до керівників бізнесу в столиці В'єтнаму Ханої, Помпео сказав, що він сподівається, що Сполучені Штати одного разу зможуть досягти такого ж рівня партнерства з Північною Кореєю, як і з В'єтнамом, давнім колишнім ворогом.

Таку заяву Помпео зробив після дводенних прохолодних переговорів у Пхеньяні, спрямованих на те, щоб переконати Кім Чен Ина відмовитися від ядерної зброї.

Помпео сказав у неділю, що після цих переговорів Трамп вірив, що Північна Корея може повторити шлях В'єтнаму, лідери якого зрозуміли, що їх країна може реформуватися і будувати відносини без загрози суверенітету і формі правління.

Він заявив, що ключем до підйому В'єтнаму стала післявоєнна співпраця зі Сполученими Штатами, яка почалася в 1985 році, коли країни почали спільну роботу з повернення останків військових США, які загинули у В'єтнамі.

В рамках своїх переговорів з Північною Кореєю Помпео домагався повернення останків загиблих у Корейській війні 1950-53 років і офіційні особи з обох сторін повинні зустрітися на наступному тижні, щоб обговорити деталі цього заходу.

Помпео сказав, що за останні два десятиліття двостороння торгівля США з В'єтнамом зросла на 8 відсотків, а американські компанії влили мільярди доларів інвестицій.

«Той факт, що ми співпрацюємо, а не боремося - доказ того, що коли країна вирішує створити для себе більш світле майбутнє разом зі Сполученими Штатами, ми слідуємо американським обіцянкам», - сказав Помпео.

«Диво могло б бути вашим дивом», - сказав Помпео про Північну Корею і її лідера.

«Сполучені Штати ясно дали зрозуміти, чого ми чекаємо від Північної Кореї...», - сказав Помпео. «Тепер вибір за Північною Кореєю та її народом».

«Якщо вони зможуть це зробити, їх запам'ятають, і запам'ятається Кім як герой корейського народу», - додав він.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: