Без питної води: через що відключать воду українцям

Читать на русском
У Київводоканалі попереджають, що через припинення поставок рідкого хлору можуть бути проблеми із подальшим знезараженням питної води.

У «Київводоканалі» попереджають, що через припинення поставок та зупинку виробництва рідкого хлору на «Дніпроазоті» можуть бути проблеми із подальшим знезараженням питної води.

Про це повідомляється на сайті «Київводоканалу», пише «Слово і Діло».

«У середині червня «Дніпроазот», що є виробником рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що він припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв’язку з цим, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води», - йдеться у повідомленні.

За інформацією підприємства, на деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 діб.

Асоціація «Укрводоканалекологія» терміново повідомила Уряд та РНБО про ситуацію і попросила втрутитися та вирішити питання з поставкою хлору.

23 червня 2018 року проведено виїзне засідання в Дніпровській ОДА, де були начебто досягнені домовленості з керівництвом Дніпроазоту по відновленню виробництва хлору. Але, на жаль, і досі Дніпроазот не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, повністю реалізовані, розповіли у »Київводоканалі».

5 липня про цю ситуацію повідомили на засіданні міжфракційного об’єднання народних депутатів «Питна вода».

«В Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає більше року. Більш того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо», - зазначають у «Київводоканалі».

У компанії додають, що поставки хлору в цистернах з Європи (з Румунії) дуже проблематичні.

«Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території Україні. В цистернах хлор отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста. Отже, іншої альтернативи на сьогодні, ніж вирішення питання по терміновому запуску виробництва, немає», - пояснюють у «Київводоканалі».

«Якщо завод терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води в централізовану водопровідну мережу в деяких регіонах та містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинена», - зауважують на підприємстві.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, підвищила тарифи на 2018 рік на водопостачання та водовідведення для ПрАТ «Київводоканал» на 6%, до 16,716 грн за 1 куб. м.

Державне агентство водних ресурсів та Агенція журналістики даних запустили інтерактивну карту забрудненості річок в Україні «Чиста вода», яка створена на основі відкритих даних про якість поверхневих вод.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал