Обіцянка політика

  • Міський голова Києва
  • Голова Київської міської державної адміністрації

Кличко пообіцяв зробити так, щоби воду в Києві можна було пити з-під крану без шкоди для здоров’я

Віталій Кличко, мер Києва, 20 червня 2014 року заявив, що перед міською владою стоїть завдання, аби воду в столиці можна було пити з-під крану без шкоди для здоров’я. 9 липня 2014 р. він назвав одним із своїх пріоритетів запровадження нових екологічно чистих технологій очищення води.
У процесі
Сказано 20 червня 2014 р.
Контроль виконання через 2 мiсяцi.

Джерело

  • http://klichko.org/news/?id=22674
  • http://forbes.ua/ua/news/1374643-klichko-prezentuvav-programu-pershochergovih-krokiv-na-posadi-mera
  • Лист директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Д. Новицького
  • http://kiev.klichko.org/news/?id=1065
  • Лист керівника апарату КМДА В. Бондаренка
  • https://www.44.ua/news/1641392

Результат

Відповідно до листа Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА від 14 листопада 2014 року, цільовою програмою"Питна вода міста Києва на 2011-2020 роки" на Деснянській та Дніпровській водоочисних станціях передбачено впровадження технології знезараження питної води гіпохлоритом натрію шляхом його виробництва безпосередньо на станціях. Для цього вже розроблені проекти будівництва відповідних заводів, один з яких вже пройшов експертизу в ДП "Укрдержбудекспертиза" і отримав позитивний висновок.

На насосних станціях "Троєщина", "Оболонь-1", "Оболонь-2" та "Корчуватська", як повідомляє ПАТ "АК "Київводоканал", у 2015 році планується впровадження нових установок на основі одержання суміші оксидантів, відповідно до розроблених проектів.

Відповідно до листа виконавчого органу КМДА від 8 квітня 2015 року, рішенням Київської міської ради від 04.11.2010 N 220/5032 затверджено цільову програму «Питна вода міста Києва на 2011-2020 роки», яка була розроблена на виконання вимог Закону України «Про Загальнодержавну програму «Питна вода України на 2006-2020 роки». Мета програми полягає в задоволенні потреб споживачів у питній воді гарантованої якості відповідно до вимог чинних нормативних документів за доступною, економічно обґрунтованою ціною, забезпеченні сталого збалансованого розвитку систем централізованого і децентралізованого питного водопостачання м. Києва, підвищенні рівня безпеки об'єктів водопостачання, а також раціонального використання, збереження та охорони навколишнього природного середовища.

3 червня 2015 року Кличко презентував перший етап проекту "Питна вода з-під крану", який стартував у столиці з Оболоні. Наступний етап - повне забезпечення питною водою мешканців Оболонського району, а також Деснянського і Голосіївського. Програма з впровадження питної води у трьох районах столиці розрахована на два роки.

Відповідно до листа виконавчого органу КМДА від 27 липня 2016 року, реконструкцію вузлів знезараження на насосних водопровідних станціях у Деснянському та Голосіївському районах планується реалізувати у наступних роках.

4 травня 2017 року заступник міського голови Києва Петро Пантелєєв повідомив, що вже підготовлено техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) будівництва заводу з випуску гіпохлориту натрію. Це сучасний елемент для очищення питної води. Сьогодні ведуться переговори з великими закордонними компаніями про їхню участь в побудові цього заводу. Ціна питання - близько 400 млн грн. Згідно з підрахунками, він окупиться за 5-6 років. Зараз виконується проект з модернізації хлорного господарства на Деснянській та Дніпровській водозабірних станціях.

Редакція ІА «Слово і Діло» направила запит для доступу до публічної інформації по зазначеному питанню.