Скільки товарів і послуг Україна експортує до ЄС

Читать на русском

Наприкінці червня Міністерство економічного розвитку і торгівлі повідомило, що Європейський Союз є основним торговим партнером України в експорті товарів. За перші чотири місяці року його частка склала 42,9%. «Слово і Діло» вирішило розібратися, скільки товарів і послуг України експортувала до ЄС за 2014-2017 роки.

У 2014 році Україна експортувала до Євросоюзу товарів на 17 мільйонів 2,9 тисячі доларів, наступного року експорт різко скоротився – на 23,5%. До рівня 2014-го й навіть вище (на 3,2%) показник повернувся лише минулого року, тоді експорт склав 17 мільйонів 533,4 тисячі доларів.

Скільки законів має ухвалити Рада в рамках асоціації з ЄС20 законопроектів очікують на розгляд та доопрацювання й 11 законодавчих ініціатив готуються на друге читання.

Найбільше Україна експортує до країн ЄС чорних металів, зернових культур, електричних машин та устаткування, жирів та олії рослинного й тваринного походження, руди, шлаків і золи. Порівняно з 2014 роком експорт обладнання, жирів та олії зріс, а інших груп товарів, навпаки, скоротився.

Послуг України в 2014 році експортувала на 3 мільйони 991,6 тисячі доларів, наступного року цей показник скоротився майже на 30%. На рівень експорту 2014-го Україна досі не вийшла, минулого року він склав 3 мільйони 452,7 тисячі гривень, це на 13,5% менше.

До топ-5 країн ЄС, куди Україна експортує найбільше послуг, увійшли Велика Британія, Німеччина, Польща, Кіпр і Нідерланди. Товари з України найчастіше відправляються до Польщі, Італії, Німеччини, Нідерландів та Угорщини.

Детальніше – на інфографіцы.

Нагадаємо, дефіцит зовнішньої торгівлі товарами в Україні за січень-квітень 2018 року склав 1,423 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал