В Україні не заборонений продаж 80 видів наркотиків

Читать на русском
Поліція не може притягти до кримінальної відповідальності за розповсюдження психоактивних речовин, не внесених до списку наркотиків.

В Україні неможна фактично є легальними 80 видів нових психоактивних речовин (НПР), оскільки вони не внесені до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Як пише «Слово і Діло», про це в інтерв'ю 112 Україна повідомив начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко.

У МОЗ запропонували збільшити обіг незаконних наркотиківМОЗ виніс на громадське обговорення проект змін до наказу, яким збільшуються розміри наркотичних засобів і психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу.

За його словами, НПР - це синтетичні аналоги традиційних наркотиків. Щороку на світовому ринку з'являються десятки нових видів НПР. Їх збувають в основному через інтернет, і коштують вони дешевше, ніж традиційні.

Кіхтенко вважає, що вирішення проблеми - у віднесенні НПР до аналогів наркотиків і психотропів. Такий порядок, за його словами, уже розроблений спільно з Міністерством охорони здоров'я.

«На жаль, його ми погоджуємо останні декілька років», - зазначив він.

Поліцейський розповів, що, згідно з цим порядком, можна буде протягом двох місяців після виявлення в незаконному обігу НПР встановлювати над ними державний контроль.

«Зараз, наприклад, близько 80 видів нових психоактивних речовин, які вилучалися правоохоронними органами України за останні декілька років, до цих пір не включені в список підконтрольних речовин. Тобто за поширення цих НПР, які по суті є синтетичними аналогами наркотиків і психотропів, не можна притягти наркозлочинців до кримінальної відповідальності», - сказав Кіхтенко.

Він також назвав найпоширеніші наркотики в Україні.

«В Україні найбільш поширений наркотик, як і в усій Європі, - це канабіс. Аудиторія - молодь. Потім за популярністю йдуть опіати - опіум, макова солома, їх синтетичні аналоги - такі, як метадон. Потім йдуть стимулятори амфетамінового ряду - амфетамін, метамфетамін, МДМА (екстазі). І тільки потім - нові психоактивні речовини», - сказав він.

За словами Кіхтенка, ринок нових психоактивних речовин в Україні займає невелику частку, але він розвивається. Аналогічна ситуація й у країнах ЄС. Однак жителі Євросоюзу більш забезпечені і можуть дозволити собі героїн, в Україні ж віддають перевагу дешевим аналогам, говорить поліцейський. Тому поставки героїну йдуть в основному транзитом до Європи.

Також серед українців не дуже популярний кокаїн через його дорожнечу.

Варто зазначити, що, за даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні 346 тисяч людей вживають ін'єкційні наркотики, а з урахуванням поширення нових форм наркотичних речовин кількість осіб, залежних від наркотиків, набагато більша.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал