У МОЗ запропонували збільшити обіг незаконних наркотиків

Читать на русском
МОЗ виніс на громадське обговорення проект змін до наказу, яким збільшуються розміри наркотичних засобів і психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу.

МОЗ виніс на громадське обговорення проект змін до наказу, яким збільшуються розміри наркотичних засобів і психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу.

Про це повідомляє прес-служба міністерства, пише «Слово і Діло».

У МОЗ стверджують, що діючі на сьогодні розміри наркотичних засобів «в десятки разів занижені», порівняно з даними Міжнародного комітету з контролю над наркотиками ООН, розмірами, визначеними іншими країнами, а також за результатами визначення середніх добових доз споживання в Україні.

Там вважають, що зниження обсягів у 2010 році сприяло залученню до кримінальної відповідальності не так ділерів та організаторів наркобізнесу, як наркоспоживачів.

У МОЗ переконані, що такий підхід фактично криміналізував сферу обігу наркотиків, тоді як обсяги нелегального наркоринку не вкоротились. Разом з тим, збільшилася кількість засуджених за незаконний обіг наркотиків, які не мали на меті збут.

Міністерство вважає за необхідне збільшити розміри окремих наркотичних засобів і психотропних речовин, чим наблизити їх до рекомендацій міжнародних інституцій.

«При цьому основним критерієм визначення цих розмірів береться разова доза вживання наркотичного засобу, яка покладена в основу рекомендацій МККН ООН», - сказано в пояснювальній записці до проекту наказу.

Так, згідно з чинним на сьогодні наказом, невеликий розмір канабісу становить до 5 г. МОЗ пропонує збільшити цей розмір до 25 г. Невеликий розмір героїну встановлений на рівні до 0,005 г. В новому наказі цей показник змінюється на 0,3 г.

Раніше в столиці перекрили канал збуту наркотиків.

У Колумбії вилучили рекордну партію кокаїну.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал