Угорщина погрожує блокувати всі рішення саміту Україна-Грузія-НАТО

Читать на русском
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на саміті НАТО в Брюсселі наступного тижня блокуватиме будь-яке рішення за підсумками зустрічі з Україною та Грузією.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на саміті НАТО в Брюсселі наступного тижня блокуватиме будь-яке рішення за підсумками зустрічі з Україною та Грузією.

Як передає «Слово і Діло», про це йдеться в статті «Ніж у спину» від Орбана: Угорщина відновила наступ на Україну в НАТО та в ЄС».

Клімкін розповів про підсумки переговорів з УгорщиноюУкраїнській делегації вдалося досягти домовленостей за декількома пунктами з представниками Угорщини під час переговорів, які напередодні проходили в Нижньому Солотвині (Закарпаття).

Міністерство закордонних справ Угорщини надіслало листа генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу, в якому йдеться про те, що Орбан має намір голосувати проти будь-якого документа, що запропонують членам Альянсу до ухвалення за підсумками зустрічі з українським та грузинським лідерами.

Цей лист був надісланий через три дні після українсько-угорської зустрічі на міністерському рівні, яка відбулася в Береговому. Після зустрічі стало відомо, що Угорщина відмовилася від вето щодо участі України в саміті НАТО.

Крім того, в Будапешті відмовилися від ультимативної вимоги про повернення до старої мовної системи в освіті. Там нарешті погодилися з висновками Венеційської комісії: статтю 7 закону «Про освіту» можливо виконати таким чином, щоб це не шкодило національним меншинам, звісно ж, у консультаціях із представниками цих меншин.

Голова МЗС Угорщини Петер Сіярто тоді публічно припустив, що до завершення саміту прогрес буде ще виразнішим і Угорщина перестане блокувати також рішення Альянсу щодо статусу України. Проте за кілька днів у листі угорське МЗС заявило, що зустріч з Україною не принесла успіху. В Будапешті утрималися від коментарів про причини такої різкої зміни своєї позиції. Запит «Європейської правди» до МЗС та до посольства Угорщини в Україні залишився без відповіді. Щоправда, спростовувати існування такого листа до генсека НАТО там також не стали.

Не виключено, що конфлікт з Україною став для Угорщини інструментом у вирішенні іншої проблеми – в боротьбі за увагу президента США Дональда Трампа. Угорське вето на співпрацю з Україною в НАТО вже допомогло Орбану досягнути своєї мети. Вашингтон перервав негласну «заборону» на пряме спілкування з одіозним керівником Угорщини: Трамп провів телефонну розмову з Орбаном, але метою угорського прем’єра була особиста зустріч із президентом США. Білий дім досі її не підтвердив.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал