Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Василь Брензович

Читать на русском
Василь Брензович не дуже активно роздає обіцянки – всі 11 були зафіксовані в програмі Блоку Петра Порошенка.
Василь Брензович

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Василь Брензович (фракція «Блоку Петра Порошенка»).

Брензович був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. Усі 11 його обіцянок зафіксовані в передвиборчій програмі «Блоку Петра Порошенка». З них лише три він виконав (27%) і стільки ж провалив.

Народний депутат провалив обіцянку домогтися створення громадського телебачення. Під час голосування в парламенті за відповідний законопроект він утримався. Не виконав він також обіцянку про те, що влада в областях належатиме виконкомам, сформованим обласними радами. Минулого року Рада ухвалила законопроект, що передбачає скасування конкурсів на посади голів місцевих адміністрацій, їхніх заступників та голів районних адміністрацій. Тепер їх призначає президент, що суперечить обіцянці БПП. Брензович цей законопроект підтримав.

Крім того, Брензович не виконав обіцянку домагатися обрання парламенту за відкритими партійними списками. Минулого року Рада ухвалила три законопроекти щодо реформування виборчої системи. Однак вони не отримали достатньої підтримки й, зокрема, Брензович їх не підтримав. Він також утримався при голосуванні за проект Виборчого кодексу.

Василь БрензовичНародний депутат України
Брензович пообіцяв добитися скорочення кількості податків та зменшити їхні ставкиСказано 24 вересня 2014 р.Статус обіцянки: У процесі

З нечисленних виконаних депутатом обіцянок – обіцянка домогтися істотного збільшення витрат на модернізацію та посилення Збройних сил та інших структур. У 2015 році він не проголосував за державний бюджет-2016, який передбачає збільшення витрат на національну безпеку і оборону. Однак уже наступного року Брензович виправився й голосував за ініціативи, спрямовані на збільшення фінансування ЗСУ.

Ще п'ять обіцянок народному депутату потрібно виконати. Як і інші члени фракції БПП, Брензович ще нічого не зробив, щоб перекрити можливість ухилення від сплати податків через офшори. Також він обіцяв домогтися перетворення Антимонопольного комітету на ключовий економічний регулятор. Кілька законодавчих ініціатив нардеп уже підтримав – щодо штрафів за порушення антимонопольного законодавства та щодо прозорості рішень АМКУ. Ще низка законопроектів щодо АМКУ очікує розгляду в Раді.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...