Набув чинності закон, який заохочує громадян до військової служби

Читать на русском
Набув чинності закон про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби.

У суботу, 23 червня, набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби».

Як пише «Слово і Діло», документ у п'ятницю, 22 червня, був опублікований у виданні «Голос України».

Він набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Зокрема, документ вносить зміни до законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», «Про військовий обов'язок і військову службу», Статуту внутрішньої служби Збройних сил України. Закон дозволить підвищити з 23 до 30 років вік прийому громадян курсантами вищих військових навчальних закладів, що дасть можливість учасникам АТО та операції Об'єднаних сил (ООС) вступати на навчання й продовжувати військову службу офіцерами або сержантами.

Також передбачається підвищити до 60 років граничний вік перебування в запасі військовозобов'язаних-жінок, як це вже визначено для чоловіків, що забезпечить гендерну рівність і збільшить мобілізаційний ресурс.

Документ також дозволить продовжувати в особливий період військову службу за новим контрактом терміном від 1 до 10 років, що сприятиме збільшенню кількості громадян, які бажають проходити військову службу за короткостроковими контрактом; звільнитися або укласти новий контракт військовослужбовцям, дію контрактів яких примусово продовжено після закінчення його терміну в особливий період, і військовослужбовців, які уклали контракт до закінчення особливого періоду та оголошення демобілізації.

Завдяки кому ухвалять закон про нацбезпеку та що зміниться в обороні?У ВР продовжують розгляд законопроекту про національну безпеку. Ухвалити документ планують до саміту НАТО. Чи встигнуть проголосувати та що зміниться для армії, розповіли експерти.

Крім того, документ надає можливості військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров'я до військової служби, продовжувати проходження служби. Бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби таких військовослужбовців, незважаючи на їхній фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують фізичних навантажень.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав цей закон 20 червня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: