В Україні запровадять систему ліцензування лікарів

Читать на русском
В Україні запровадять систему ліцензування лікарів, яка замінить наявну сьогодні атестацію. Ліцензію на діяльність видаватиме спеціальна ліцензійна рада при Міністерстві охорони здоров'я.

В Україні запровадять систему ліцензування лікарів, яка замінить наявну сьогодні атестацію.

Ліцензію на діяльність видаватиме спеціальна ліцензійна рада при Міністерстві охорони здоров'я. Про це в п'ятницю, 15 червня, на брифінгу заявила в. о. голови МОЗ Уляна Супрун, повідомляє «Слово і Діло».

«Буде специфічний іспит єдиний. При Міністерстві охорони здоров'я буде ліцензійна рада, що, як передбачається, складатиметься з 30 лікарів, обраних за конкурсом. Також передбачена ротація тих лікарів, які ухвалюватимуть рішення про надання ліцензії», – розповіла Супрун.

При цьому, за її словами, впровадження ліцензування лікарів передбачає нову систему оцінки їхніх знань.

Високі зарплати і виплата боргів: що політики обіцяють медикамДень медика відзначають 17 червня в Україні. Слово і Діло зібрало з цього приводу обіцянки політиків лікарям.

«Буде лише одна перездача іспиту. Не буде більше атестації, а буде ліцензія, яку вони мають підтверджувати кожні 2-3 роки», – зазначила Супрун. Також передбачається система припинення ліцензії.

Перехід на ліцензування, за словами Супрун, проходитиме з 2020 до 2024 року. Українські ліцензії визнаватимуться в ЄС, США та інших країнах.

«Буде визнання ліцензії від країн-членів ЄС, від США, Канади, Японії та Ізраїлю, де в Україні ми визнаємо видану ліцензію від тих країн, і ті лікарі зможуть працювати в нас уже без жодних бюрократичних проблем. Я думаю, що це допоможе нам довести своїм пацієнтам, і в іноземних країнах, що наші ліцензовані лікарі на рівні ЄС, США і тих країн, які я назвала», – підсумувала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Раніше з'ясувалося, скільки українців уже обрали свого лікаря.

Нагадаємо, загалом Супрун дала 45 обіцянок, 10 з яких виконала, а 4 – провалила. Рівень її відповідальності становить 22%.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал