Україна виходить з СНД: Порошенко розповів деталі

Читать на русском
Президент Петро Порошенко заявив, що Україна проведе ревізію всіх міжнародних договорів, укладених в рамках СНД.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна проведе ревізію всіх міжнародних договорів, укладених в рамках СНД, і вийде з тих, які не відповідають національним інтересам.

Як пише «Слово і Діло», про це він сказав на церемонії пам'яті жертв політичних репресій.

Стало відомо, коли Україна зможе вийти із СНДВихід України з координаційних рад Співдружності незалежних держав може зайняти щонайменше рік.

«Зараз ми уважно переглянемо всі міжнародні договори, укладені в рамках СНД, і вийдемо з тих, в яких буде знайдено навіть найменшу невідповідність нашим українським національним інтересам», - сказав президент.

Говорячи про підписаний ним напередодні указ про введення в дію рішення РНБО про остаточне припинення участі України в роботі статутних органів СНД, він підкреслив, що таким чином закрив постійне представництво України в цій організації.

«Україна, починаючи з Біловезької пущі, розглядала СНД виключно як інструмент цивілізованого розлучення з імперією. Цивілізованого з вини Росії не вийшло: Москва прагнула переробити Співдружність в оновлену імперію, де б все, як в старі радянські часи, звіряли б годинник за Спаською баштою Кремля. Тому Україна не ратифікувала статут СНД і не збиралася ставати повноцінним учасником СНД», - сказав Порошенко.

У свою чергу Росія заявила, що вихід України з органів СНД може зайняти не менше року.

У СНД здивувалися указу Порошенка.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал