Реформа децентралізації дійсно просувається доволі вдало, на це був внутрішній та зовнішній запит.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політичний аналітик Валентин Краснопьоров, оцінюючи реформи в Україні.
«Безумовно, прозорість публічних коштів – як через систему ProZorro, так і через Edata – має значні позитивні зміни в питанні боротьби з корупцією. Вона є й буде. Бо залежить від якості чиновників, процедур, але те, що зміни в системі публічних закупівель вплинули, однозначно. Інша проблема, що відкрили дані, є можливості знайти певні порушення, а органи, які відповідають за притягнення до відповідальності, не працюють», – зазначив Краснопьоров.
За його словами, проблема в тому, що правоохоронні органи, які мають за це відповідати, в стані навмисної паузи й не хочуть нічого змінювати.
Позитив у тому, що прийшли перші незалежні антикорупційні інституції – НАБУ, САП, буде Антикорупційний суд, додав аналітик.
«Тут слід відкинути скандальні моменти. Важливий сам факт як такий, що вже є інституції, які працюють не в межах телефонного права. Перемога в тому, що є прозорість фінансів, удар по корупції, але інституції не так сформовані, ащоб настала належна відповідальність за злочин. ГПУ, СБУ – взагалі не реформовані органи», – уточни він.
Зміни потроху йдуть, але в них є дві сторони. Яскравий приклад – патрульна поліція. Добре, що вона з'явилась, але погано, що інша частина просто переєстрована, навів приклад експерт.
«Найбільша прогалина – відсутність реформування податкової системи. Адміністрування податків дуже дорого коштує українцям. Податкова як сервіс не працює. Її мета – витягнути кошти до бюджету. А це філософія уряду», – пояснив аналітик.
Звідси, за його словами, тягнуться негативні моменти в економічній площині.
«Уряд говорить про збільшення бюджету. Але це не показник результативних змін. Чи зростає реальний сектор економіки?», – підкреслив він.
«Те, що не відбулася податкова реформа, є найбільшою помилкою. Найбільший плюс – децентралізація», – резюмував Валентин Краснопьоров.
За даними «Слова і Діла», ще будучи кандидатом у президенти, Петро Порошенко обіцяв провести децентралізацію в Україні.
Нагадаємо, Програма діяльності Кабміну зобов'язує Володимира Гройсмана ухвалити новий Податковий кодекс України та запровадити мораторій на внесення до нього змін протягом трьох-п’яти років.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»