Рада ухвалила за основу проект щодо забезпечення житлом працівників держпідприємств

Читать на русском
Одним із видів соціально-побутових пільг є забезпечення житлом працівників, які потребують поліпшення житлових умов і кваліфікованих працівників.

Народні депутати підтримали за основу законопроект №3131 «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» щодо впорядкування процедури відчуження суб'єктами господарювання державного сектора економіки житла своїм працівникам».

Про це повідомляє «Слово і Діло», з посиланням на «РБК-Україна».

Рада узаконила трансплантацію органів: як голосували нардепиЗаконопроект підтримали 255 парламентарів, лише Олександр Вілкул та Микола Скорик виступили проти.

Так, за основу документ підтримали 244 парламентарі. У залі прозвучала пропозиція голосувати законопроект у цілому, однак її підтримали лише 209 нардепів при 226 мінімально необхідних.

У пояснювальній записці наголошується, що згідно зі статтею 91 Кодексу законів про працю України, підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

Одним із видів соціально-побутових пільг є забезпечення житлом працівників, які потребують поліпшення житлових умов і кваліфікованих працівників. Зокрема, забезпечення житлом може здійснюватися шляхом надання житлових приміщень, що перебувають у державній власності (відомчий житловий фонд) або у власності господарського товариства, за договором найму, за договором оренди житла з викупом, за договором купівлі-продажу з розстрочкою платежу і за договором іпотеки.

Разом із тим, відповідно до абзацу першої частини дев'ятої статті 11 закону «Про управління об'єктами державної власності» нерухоме майно об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, не може бути відчужене, вилучено, передано до статутного капіталу господарських організацій і щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження.

«Заборона на відчуження нерухомого майна (житла) працівникам державних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі, і які не підлягають приватизації, негативно впливає на господарську діяльність останніх оскільки вони змушені витрачати додаткові кошти на утримання такого нерухомого майна», - підкреслюється в пояснювальній записці.

Проектом пропонується надати можливість державним підприємствам, установам і організаціям, господарським товариствам, 100 відсотків акцій яких належать державі, здійснювати в установленому законодавством порядку відчуження нерухомого майна, а саме житла (житло не відноситься до цілісних майнових комплексів підприємств і не використовується в господарській діяльності), тим самим зменшити витрати підприємств на утримання такого майна.

Так, у документі збільшується перелік випадків, на які не поширюється дія заборони щодо відчуження нерухомого майна об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації. Зокрема, до таких об'єктів передбачається віднести житло для працівників державних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі в рамках виконання умов колективних договорів.

Також Рада ухвалила за основу законопроект Нацбанку про валюту.

Нагадаємо, Верховна Рада узаконила трансплантацію органів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал