Світовий банк назвав вартість землі після скасування мораторію

Читать на русском
Ціни на сільськогосподарську землю в Україні зростуть утричі після того, як знімуть мораторій на її продаж.

Ціни на сільськогосподарську землю в Україні зростуть утричі після того, як знімуть мораторій на її продаж.

Як пише «Слово і Діло», про це розповіла глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен в інтерв’ю Bloomberg, передає ЕП.

26 років дії мораторію на землю: чому Україна ніяк не може перейти РубіконМораторій на землю в Україні діє 26 років. 7 грудня депутати продовжили термін дії вже вдесяте. Готовність країни до створення ринку землі оцінили експерти.

Так, у Світовому банку вважають, що ціни на продаж землі зростуть до $3-3,5 тис. за га в порівнянні з сьогоднішньої ціни в $1-1,5 тис.

«Бізнес готовий платити більше за визначеність і можливість уникнути інвестиційних ризиків. Технічна робота зі зняття мораторію в Україні фактично завершена», - зазначила Кахконен. Вона наголосила, що це призведе до збільшення фінансової допомоги Україні.

Згідно з Bloomberg, українські землевласники отримують найнижчу ціну за оренду землі в Європі при тому, що якість українських ґрунтів - одна з найвищих у світі.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий «мораторій», був введений ще в 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: