Нацбанк звітує про зростання золотовалютних резервів

Читать на русском
У квітні міжнародні резерви України зросли на 1,3 відсотка й склали 18,421 млрд доларів.
Основним фактором зростання виступила купівля Нацбанком валюти на міжбанківському ринку.

У квітні міжнародні резерви України зросли на 1,3% й склали 18,421 мільярда доларів. Основним фактором зростання виступила купівля Нацбанком валюти на міжбанківському ринку.

Як пише «Слово і Діло», про це в п'ятницю, 4 травня, повідомляє прес-служба Нацбанку.

В Україні скоротилася грошова масаГрошова маса в Україні в лютому 2018 року скоротилася на 0,5 відсотка – до 1 трильйона 170,133 мільярда гривень.

Відзначається, що основним джерелом поповнення резервів протягом квітня, як і в попередні місяці, була купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку.

«Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало НБУ можливість і надалі викуповувати надлишки валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні», – йдеться в повідомленні.

За підсумками квітня Нацбанк купив на міжбанківському ринку 326,7 млн, в тому числі 146 млн доларів – під час інтервенцій за кращим курсом, 80 млн доларів – за єдиним курсом і 100,7 млн ​​доларів – на валютних аукціонах. У другому кварталі 2018 року Нацбанк має намір купувати до 10 млн доларів на міжбанківському валютному ринку в день для нарощування міжнародних резервів.

Крім того, Національний банк продав 24 млн доларів під час інтервенцій у формі запиту кращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти Національним банком склала 302,7 млн ​​доларів.

Також минулого місяця до резервів надійшло 83,6 млн євро від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Водночас у квітні кошти з міжнародних резервів спрямовувалися переважно на здійснення платежів уряду з обслуговування й погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Сума платежів у квітні склала 127,4 млн, в тому числі 30,8 млн доларів було сплачено для обслуговування ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 59,2 млн доларів та інші операції на суму 11,3 млн доларів.

Станом на 1 травня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту.

Як повідомлялося, в березні міжнародні резерви країни скоротилися на 1,2% через платежі уряду та НБУ щодо зовнішнього боргу.

Нагадаємо, станом на 1 лютого 2018 року міжнародні резерви України становили $18,44 млрд. Це на 2% менше, ніж місяцем раніше.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: