Скільки іноземців відвідало Україну і куди їздили за кордон українці в 2017 році

Читать на русском

У 2017 році в Україну стали активніше їздити іноземці. Скільки з них було туристів, яка частина залишилася жити в нашій країні, а також, куди найчастіше відправляються за кордон українці, де вважають за краще працювати й відпочивати, з'ясовували аналітики «Слова і Діла», ґрунтуючись на даних Держстату України та Держприкордонслужби.

14,2 млн іноземців побували в Україні в 2017 році, з них 97% вказали, що приїхали з приватною метою. У службових справах в'їжджали 88,9 тис. іноземців, як туристи – 38,9 тис. осіб. На навчання приїхали 4,5 тис. осіб, з метою працевлаштування – 2,6 тис. осіб.

Переїхали жити в Україну 4 тис. іноземців. До речі, за останні п'ять років картина еміграції сильно змінилася. За даними Держприкордонслужби, з Російської Федерації в Україну в 2013 році емігрували 3280 осіб. Наступного року, коли тривали військові дії на Донбасі, лише 791 росіянин захотів переїхати до нашої країни. З кожним роком кількість емігрантів скорочувалася, а в 2017 році різко зросла до 2776 росіян.

Найчастіше в Україну приїжджали з Молдови (4,4 млн), Білорусі (2,7 млн), Росії (1,5 млн), Польщі (1,14 млн) та Угорщини (1,06 млн). Якщо п'ять років тому в країні побували 24,7 млн іноземців, то з початком АТО їх кількість скоротилася вдвічі. А минулого року в Україні побувало на 2 млн іноземців більше, ніж за два попередні роки.

Детальніше – на інфографіці.

Українці минулого року дуже активно їздили до інших країн. За даними Держстату, кордон перетнули 26,5 млн осіб.

«Найбільше українців виїжджало до Польщі – 9,9 мільйона. Удвічі менше наших співгромадян побувало в Росії – 4,3 мільйона. На третьому місці Угорщина – 3,1 мільйона», – відзначають у Держстаті.

Серед популярних серед українців країн також Молдова (1,68 млн), Білорусь і Туреччина (майже по 1,2 млн). На заробітки найчастіше наші люди їдуть до Польщі, Росії та Італії.

Майже 400 тисяч українців скористалися спрощеним порядком поїздок до Європи з початку введення безвізового режиму. Про це повідомив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

Детальніше – на інфографіці.

А на відпочинок українці найчастіше їздили до Туреччини, Єгипту, Болгарії, Ізраїлю та Греції. Варто відзначити, що Держстат у своїх розрахунках посилається на дані Держприкордонслужби й повідомляє, що лише 120 тис. осіб виїжджали на відпочинок як організовані туристи. Хоча до тієї ж Туреччини минулого року з'їздили більш ніж 1,2 млн українців. Про це повідомляє офіс із питань туризму при посольстві Туреччини. Мабуть, така різниця в цифрах пов'язана з тим, що наші люди вважають за краще скромно замовчувати на кордоні, куди й навіщо вони їдуть, маскуючи мету поїздки за формулюванням «приватна поїздка». З 26,5 млн українців саме так зробили 99% тих, хто виїжджав за кордон.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, в МЗС назвали небезпечні для українців країни.

Раніше «Слово і Діло» писало, до яких країн українці можуть їздити без віз.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: