Названий спосіб обходу вето Росії в Радбезі ООН

Читать на русском
У рішеннях Генасамблеї ООН закладено механізм, який допоможе обійти вето Росії в Радбезі ООН при вирішенні питання про реакцію на хімічну атаку в Сирії.

У рішеннях Генасамблеї ООН закладено механізм, який допоможе обійти вето Росії в Радбезі ООН при вирішенні питання про реакцію на хімічну атаку в Сирії.

Як пише «Слово і Діло», для цього необхідно використовувати резолюцію Генасамблеї від 1950 року, повідомляє у вівторок, 24 квітня, The Guardian.

Радбез ООН отримав проект резолюції щодо СиріїСША, Великобританія і Франція передали країнам-членам РБ ООН свій проект резолюції щодо Сирії, що засуджує застосування в ній хімічної зброї.

Відзначено, що за останній час Росія 11 разів використовувала право вето в Радбезі ООН під час ухвалення рішень з Сирії, що стосуються, зокрема, розслідування випадків застосування хімічної зброї.

Зокрема, в листопаді 2017 року РФ наклала вето на резолюцію про продовження мандата Спільного механізму ООН і Організації із запобігання застосування хімічної зброї про розслідування хіматак у Сирії. Зараз експерти ОЗХЗ, які знаходяться в Сирії, не мають права назвати винного в атаці - це мусить зробити Радбез ООН. Однак Росія може заблокувати будь-яке рішення, зазначає видання.

Як повідомляється, у зв'язку з цим дипломати обговорюють можливість обійти російське вето.

«У_ 1950 році була ухвалена резолюція Генасамблеї ООН Єдність на користь миру. Вона передбачає, що в разі згоди дев'яти членів Радбезу з 15-ти питання може бути передане на голосування до Генеральної асамблеї_», - пише видання.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко закликав позбавити Росію права вето в Раді Безпеки ООН.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...