Луценко розповів, коли подання на нардепів надійдуть до Ради

Читать на русском
Гепрокурор Юрій Луценко заявив, що не всі п’ять матеріалів щодо народних обранців можуть стати підставою для позбавлення недоторканності.

Гепрокурор Юрій Луценко заявив, що не всі п’ять матеріалів щодо народних обранців можуть стати підставою для позбавлення недоторканності.

Як передає «Слово і Діло», про це він сказав на брифінгу в Одесі.

Скількох нардепів позбавили недоторканності за роки незалежності УкраїниЗ першого депутата зняли недоторканність ще в 1990 році за побиття полковника КДБ. Відтоді Рада дозволила притягнути до кримінальної відповідальності 19 нардепів. Реальне покарання отримав лише один із них.

«Я давно дотримуюся правила оголошувати про подання щодо депутатів лише тоді, коли я підписую вже подання. Вчора, на жаль, відбувся витік інформації з надр Дніпропетровської обласної прокуратури, тому що два з цих подань готувалися там», – заявив він.

«Дійсно, в мене на столі є 5 матеріалів щодо чинних народних депутатів, але це не означає, що всі п’ять дійдуть до Верховної Ради … Мають бути докази», – додав генпрокурор.

«Один матеріал надійшов із НАБУ, чотири – з різних підрозділів ГПУ. Думаю, у свій час, коли юристи зроблять остаточний висновок про готовність матеріалів, я їх підпишу», – уточнив він.

Луценко заявив: «Наперед анонсувати прізвища вважаю неприйнятним. Це було б неправильним».

«Я одного разу так зробив – помилився, саме в цій залі. За всього мого бажання, щоб притягнути до відповідальності за ті події, юридично достатніх доказів не було зібрано. Я вмію визнавати свої помилки й на них вчитися», – додав він.

«Підписи будуть. Я не сумніваюся, що якась частина подань піде до Верховної Ради. Але хто конкретно й скільки – дізнаємося незабаром. Максимум – місяць», – сказав генпрокурор.

Як повідомлялося, 19 квітня на брифінгу в прокуратурі Дніпропетровщини Луценко сказав, що інформація про готовність матеріалів на зняття депутатської недоторканності з п’ятьох депутатів «відповідає дійсності на 90%».

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада підтримала подання генпрокурора Юрія Луценка на зняття недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Також Рада дозволила арешт Бакуліна.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: