Скільки українські військові отримують за участь в АТО

Читать на русском

В Україні 13 квітня річниця початку антитерористичної операції на Донбасі (яка, втім, скоро завершиться й перейде в інший формат). Тисячі українських військових ризикують своїм життям не завжди за гідну оплату. Президент України Петро Порошенко та керівництво Міністерства оборони регулярно обіцяють підвищити військовим виплати, деякі успіхи вже є, однак, як визнають самі політики, цього замало. «Слово і Діло» розбиралося, скільки українські військові отримували за участь у бойових діях або АТО в 2016-2018 роках.

Загалом із початку антитерористичної операції (з 2014 року) українським військовим виплатили 168,2 млн грн винагород. Велика частина цієї суми (157,5 млн грн) була виплачена за безпосередню участь у бойових діях, 8,9 млн грн – за успішне виконання бойового завдання в складі підрозділу, 1,8 млн грн – за захоплення техніки супротивника.

Як військовим зарплати рахували: уряд збільшив оклади, тепер черга за виплатамиАналітики Слова і Діла з’ясували, кому з військових і на скільки піднімуть оклади та чи виграють від підвищення рядові солдати.

З 2016 року винагород виплачується менша. Наприклад, якщо два роки тому за участь у бойових діях військовим виплатили 47,2 млн грн, то в 2017-му – лише 14,6 млн грн. При цьому сума винагороди військовослужбовцям, навпаки, зросла: в 2016 році військовим на лінії зіткнення виплачували 4,2 тис. грн, а з 1 серпня минулого року – вже 10 тис. Військовим, які перебували в інших місцях дислокації конфлікту, в 2016 році платили 1,2 тис. грн, з минулого року – 4,5 тис.

Розмір винагороди може збільшуватися в разі успішного виконання бойового завдання в складі військового підрозділу або групи, в разі безпосередньої участі в бойових діях або знищення (захоплення) ворожої техніки.

Повільно, але впевнено зростає також розмір середнього грошового забезпечення військових. За два роки воно збільшилося в командира бригади з 16 до 17,8 тис. грн, командира батальйону – з 13 до 14,2 тис. грн, командира роти – з 11 до 12,1 тис. грн, командира взводу – з 9 до 9,8 тис. грн, командира відділення – з 8 до 9,3 тис. грн, стрілка – із 7 до 7,9 тис. грн.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, «Слово і Діло» аналізувало, які обіцянки учасникам АТО та їхнім сім'ям дають українські політики.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал