Як поляки скуповують українські водійські права та що з цим робити?

Читать на русском
Олег Назаренкогендиректор ВААІД

Щодо пропозицій у Польщі купити українські водійські посвідчення за 1000 євро – кримські, нібито видані до 2014 року, чи за 3000 євро – актуальні, можна зробити два висновки: це наполовину аферисти, а наполовину – зловмисники.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, передає «Слово і Діло».

«Щодо «кримських документів» за тисячу євро, то це цілком реально. Не секрет, що після анексії Криму та подій на Донбасі доля частини оригінальних бланків не лише водійських посвідчень, а й техпаспортів авто з оригінальними печатками та апаратурою виявилася невідомою. І зловмисники, яким вони потрапили до рук, реально можуть і зараз необмежено штампувати полякам «свіжі» водійські посвідчення, ставлячи на них стару дату видачі, до березня 2014 року», – зазначив Назаренко.

Він додав, що українцю продавати такий документ небезпечно, оскільки в МВС є перелік номерів бланків документів, які залишилися на Донбасі та в Криму.

«Тому під час зупинки поліцейські можуть «пробити по базі» й фірма матиме проблеми, а ось польський поліцейський визначити, чи реально цей документ був виданий у 2013-му легітимно, чи сьогодні, не зможе. Тому польські журналісти мають рацію й зловмисники можуть штампувати такі права не лише на кримських, а й на донбаських бланках документів, які залишилися на тих територіях», – пояснив фахівець.

Щоб вирішити вирішити цю проблему, МВС України потрібно передати перелік номерів таких бланків європейським партнерам, підкреслив він.

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України
Аваков обіцяє, що відеофіксація порушень правил дорожнього руху у повному обсязі запрацює у 2017 роціСказано 30 червня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Щодо «свіжих» українських прав за 3 тисяч євро, то експерт висловив сумніви, вважаючи це аферою.

За його словами, не виключено, що зловмисники просто використовують психологічний трюк: можеш купити «свіжі» за 3 тисячі й чекати місяць, але такі самі без ризику, «кримські», – за тисячу євро й швидше.

«Поляк обере дешевше й швидше. Та й досить складно провернути аферу з новими правами. Поляку потрібно спочатку оформити в міграційній службі дозвіл на тимчасове проживання, необхідна особиста присутність, довідка про місце проживання та інше. Потім можна оформити водійське посвідчення, але потрібно купити довідку з автошколи про проходження навчання плюс знову особиста присутність, а також надати довідку з Польщі про те, що там права поляк не отримував», – уточнив експерт.

Він наголосив, що нічого неможливого немає, але навіщо зловмисникам долати складнощі, якщо можна без проблем штампувати полякам водійські посвідчення, нібито видані в Криму або на Донбасі до 2014 року.

«Тому, ймовірно, пропозиція купівлі свіжого українського документа за 3 тисячі євро – просто рекламний трюк із розрахунком на те, що раціональний клієнт обере варіант за тисячу євро. А ось продаж цих «кримських» документів реально існує. Кому війна, а кому...», – резюмував Олег Назаренко.

Відзначимо, що інформація про проблему з правами була оприлюднена в польському виданні МОТО.

Нагадаємо, в Україні у водіїв, які вперше отримали посвідчення водія й були позбавлені права на керування авто, назавжди забиратимуть права.

За даними «Слова і Діла», міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевняв, що відеофіксація порушень правил дорожнього руху в повному обсязі запрацює в 2017 році, але провалив обіцянку.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...