Перейменування Криму: Джемілєв розповів про складнощі в Конституції

Читать на русском
Найближчим часом перейменування анексованого Криму в Кримсько-татарську автономну республіку є неможливим, так як для цього потрібно внести зміни до Конституції.

Найближчим часом перейменування анексованого Криму в Кримсько-татарську автономну республіку є неможливим, так як для цього потрібно внести зміни до Конституції.

Як інформує «Слово і Діло», про це лідер кримсько-татарського народу і народний депутат України Мустафа Джемілєв сказав агентству «Анадолу» під час візиту до Анкари (Туреччина).

Мустафа ДжемілєвНародний депутат України
Джемілєв пообіцяв домогтись скасування статусу нерезидентів для переселенців з КримуСказано 13 липня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Джемілєв підняв питання про ідею внесення поправок до статті 10-ї Конституції України, що дозволило б змінити назву Кримської автономної республіки на Кримсько-татарська автономна республіка.

«Парламентарій зазначив, що для даного кроку необхідна підтримка 300 депутатів українського парламенту і найближчим часом добитися прийняття такого рішення буде складно», - пише агентство.

Він також повідомив, що напередодні візиту президента РФ Володимира Путіна в Анкару проінформує президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про становище кримських татар і попросить підтримки у Анкари.

Лідер кримських татар дав високу оцінку позиції Туреччини в питанні підтримки територіальної цілісності України. Він висловив щиру подяку за підтримку кримських татар, зазначивши, що Туреччина надає «найбільшу підтримку».

За його словами, особливий внесок у справу зміцнення турецько-українських зв'язків вносить Турецьке агентство зі співпраці і координації (TIKA), по лінії якого в Україні реалізовано близько 500 різних проектів.

В анексований Крим знову приїдуть німецькі дипломатиВ анексованому Криму очікують візиту ще однієї делегації з ФРН у складі представників партій Ліві і Альтернатива для Німеччини.

«Туреччина підтримає проект будівництва житлових будинків для сімей кримських татар, які вимушено покинули Крим після анексії півострова Росією», - зазначив Джемілєв.

Нагадаємо, Верховна Рада визнала нелегітимними вибори президента Росії на території анексованого Криму.

Раніше Джемілєв повідомив, що за минулі чотири роки в Крим заїхали від 500 тисяч до одного мільйона громадян Російської Федерації.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал