В ООН стурбовані тортурами заручників на Донбасі

Читать на русском
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала випадки тортур і жорстокого поводження із заручниками на Донбасі.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала випадки тортур і жорстокого поводження із заручниками на Донбасі.

Як інформує «Слово і Діло», про це заявила голова Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Фіона Фрейзер, повідомляє УНІАН.

Звільнення заручників на Донбасі: хто відповідає та як регулюється процесПетро Порошенко запевнив, що докладе максимум зусиль, щоб звільнити всіх заручників, захоплених на Донбасі. Як законодавчо регулюється та кому офіційно довірена ця місія, міркували експерти.

«27 грудня 2017 року відбулася одночасне звільнення 307 осіб у рамках обміну всіх на всіх, як це передбачено Мінськими угодами. За допомогою конфіденційних розмов із 64 такими особами з обох сторін лінії зіткнення ми зібрали значний обсяг інформації щодо умов утримання та порушень прав людини. Всі з тих, з ким були проведені бесіди, повідомляли про нелюдські умови утримання, тортури або жорстоке поводження, включаючи випадки сексуального насильства, погрози насильства та порушення гарантій на справедливий судовий процес», – наголосила Фрейзер.

При цьому вона сказала, що місії «вдалося трохи пролити світло на ситуацію щодо тих людей, які перебувають на території, контрольованій збройними групами».

Зокрема, за її словами, на окупованій території місія продовжує зіштовхуватися з випадками позбавлення доступу до місць утримання під вартою й не має можливості зустрічатися приватно із заручниками. Також вона сказала: «Свідчення, зібрані під час цих розмов, а також додаткові 130 конфіденційних інтерв'ю з особами, які перебувають у різних місцях на території, контрольованій урядом, підтверджують те, що ми послідовно повідомляємо».

Також наголошується, що в період із 16 листопада 2017 року до 15 лютого 2018 року були задокументовані 115 достовірних повідомлень про незаконне або довільне утримання під вартою, що було з обох сторін лінії зіткнення. У 15 з цих випадків були порушення прав людини. Зокрема, в Моніторинговій місії ООН зазначають, що до трьох випадків причетна Служба безпеки України, а до 12 – озброєні групи бойовиків.

Крім цього, так звана поліція затримала 446 осіб на окупованій території Донецької області за порушення комендантської години з 16 до 18 березня. Про це повідомляє прес-служба так званого МВС.

«За порушення комендантської години були затримані 446 осіб. До відповідальності притягнуті 8 правопорушників за дрібне хуліганство...», – йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що одна людина затримана за злісну непокору.

Нагадаємо, в українських установах пенітенціарної системи торік не було зафіксовано випадків катувань.

Раніше в ООН заявили про зменшення кількості жертв військового конфлікту на сході України, зафіксувавши в період із середини листопада до середини лютого 12 загиблих і 61 пораненого серед цивільного населення.

Також повідомлялося про затримання українськими військовими громадянина РФ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал