АТО змінить формат – Муженко

Читать на русском
АТО на Донбасі переформатується в операцію Об'єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

АТО на Донбасі переформатується в операцію Об'єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

Як інформує «Слово і Діло», про це в четвер, 22 лютого, повідомив у інтерв'ю «Радіо Свобода» начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко обіцяє, що АТО буде тривати декілька годинСказано 26 травня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Відповідне переформатування затвердив президент України.

«Закон, який 20 лютого був підписаний президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання тих завдань, які вони виконували в АТО, та зміну формату основної операції. Буде завершене АТО й ми перейдемо до операції Об'єднаних сил», – заявив Муженко в інтерв'ю.

За його словами, буде створений об'єднаний штаб, який керуватиме операцією Об'єднаних сил.

«Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість певних сил і засобів військового керівництва, створення об'єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької та Луганської областей», – зазначив начальник Генштабу ЗСУ.

За його словами, це дозволить систематизувати роботу підрозділів ЗСУ та підрозділів і сил інших складових сектору безпеки, «більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ».

Україна звільнить «кожен клаптик» своєї землі – ПорошенкоПрезидент Петро Порошенко заявив, що Україна буде єдиною й звільнить «кожен клаптик» своєї землі.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, хто очолить штаб Об'єднаних сил, начальник Генерального штабу ЗСУ повідомив, що це буде «людина з бойовим досвідом».

«У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і досить навичок, знань і досвіду для того, щоб виконувати такі завдання», – сказав Муженко.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 20 лютого підписав закон «Про особливості державної політики та забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», що переформатує АТО й визначає Росію агресором, а також повідомив, що чекає затвердження від міністра оборони України та начальника Генштабу ЗСУ узгоджену кандидатуру на посаду командувача Об'єднаних сил.

Згідно з документом, Росія визнається державою-агресором, на яку покладається відповідальність за окупацію українських територій. При цьому під час окупації вона використовувала свої регулярні з'єднання та підрозділи Збройних сил.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал