Стало відомо, чому Україну не беруть в НАТО

Читать на русском
НАТО з минулого року часто відмовляється визнавати, що Україна декларує євроатлантичні прагнення і не включає Україну у список країн-аспірантів.

Заступник генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Роуз Геттемюллер наполягає, що Україна відрізняється від інших країн, що прагнуть до членства в НАТО.

У своєму виступі на Мюнхенській конференції з безпеки, Геттемюллер нагадала, що в цьому році виповнюється 10 років від саміту в Бухаресті, де Київ отримав відмову в наданні Плану дій щодо членства, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на Європейську правду.

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко запевнив, що рішення про вступ України до НАТО прийматиметься на референдуміСказано 1 грудня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

Але в той же час Альянс прийняв рішення, що Україна коли-небудь стане членом НАТО.

З тих пір, зазначила заступник генсека, залишилися 4 країни, які зацікавлені у членстві в НАТО - Боснія і Герцеговина, Македонія, Україна і Грузія. Ще одна держава, Чорногорія за цей час набула членства в Альянсі.

«Усі ці чотири країни мають інтерес щодо НАТО, але Україна - єдина, що не заявила про це як про частину національної політики, що вона прагне до отримання Плану дій щодо членства, а саме це є шляхом до членства в НАТО», - заявила Роуз Геттемюллер.

Програма Україна-НАТО: що запланував КабмінКабінет міністрів України затвердив річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік.

Нагадаємо, НАТО з минулого року часто відмовляється визнавати, що Україна декларує євроатлантичні прагнення і не включає Україну у список «країн-аспірантів». Заява Геттемюллер стала першою спробою чиновників НАТО обґрунтувати цю політику.

Президент Петро Порошенко під час зустрічі в Мюнхені з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом висловив зацікавленість у залученні більшої допомоги НАТО для реформування оборонного сектора.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: