Більше книг, менше м'яса: як змінилася динаміка промвиробництва в Україні за рік

Читать на русском

Промислове виробництво в Україні падає. В Державній службі статистики повідомили, що минулого року воно скоротилося на 0,1% порівняно з 2016 роком. «Слово і Діло» аналізувало, виробництво яких видів продукції зменшило оберти, а яких, навпаки, показало прогрес.

Спад відбувся у видобувній промисловості. На 18,5% менше, ніж у 2016 році, Україна стала отримувати кам'яного вугілля, на 6,5% менше нафти, зате на 74% зросло виробництво будівельної сировини. У хімічній промисловості також знизилося виробництво більшості видів продукції: на 18,6% менше коксу та напівкоксу з вугілля, на 8,4% – загартованого скла, на 5,2% – спирту етилового неденатурованого (при цьому виробництво денатурованих спиртів зросло майже на 20%).

Україна зберегла місце в світовому рейтингу виробників сталіВ Україні в листопаді 2017 року виплавили 1,85 мільйона тонн сталі, що дозволило країні утримати 13-ту позицію в рейтингу світових виробників сталі.

Якщо говорити про металургійну промисловість, то Україна стала виробляти майже на 15% менше чавуну, майже на 3% менше стали та на 11,4% менше прокату готових чорних металів. Виробництво електроенергії в Україні загалом за рік знизилося на 4%, проте значно зросло вироблення сонячними (на 22,3%) та гідроелектростанціями (на 13,6%), а тепловими, навпаки, впало на 17,4%.

Хороше зростання за рік показало машинобудування. Так, на 143% зросло виробництво залізничних вантажних вагонів і платформ, майже на 69% – транспортних засобів для перевезення понад 10 осіб. При цьому на 60% скоротився випуск тракторів для сільського господарства.

Минулого року Україна значно скоротила виробництво м'яса (на 29,3%), молока (на 5,2%) та соків (на 23,3%). При цьому зросло виготовлення рослинних олій (на 19,1%), безалкогольних напоїв (на 16,2%) і овочевих, грибних, фруктових та горіхових продуктів (на 5,5%).

Також за рік на 61,9% зросло виготовлення книг, газет та іншої друкованої продукції, на 17,5% більше стали робити предметів жіночого та чоловічого одягу, майже на 25% більше цементу та інших будівельних сумішей.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, Україна за січень-листопад 2017 року збільшила виручку від експорту аграрної та харчової продукції до ЄС до 5,2 мільярда доларів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал