Чехія ввела заборону на безкоштовні поліетиленові пакети

Читать на русском
Сьогодні на одного чеха на рік припадає близько 300 поліетиленових пакетів. Завдяки новому закону про заборону безкоштовних пакетів цю кількість планую знизити втричі.

Сьогодні на одного чеха на рік припадає близько 300 поліетиленових пакетів.

Завдяки новому закону про заборону безкоштовних пакетів цю кількість планую знизити втричі, пише «Слово і Діло».

Безкоштовних поліетиленових пакетів більше не буде. Тепер у всіх магазинах Чехії їх потрібно купувати, як і будь-яку іншу продукцію. Це передбачає закон. Вартість одного пакета в залежності від товщини на українські гроші складатиме від півтори гривні, повідомляє Сегодня.

Головна мета нового закону - зменшити використання поліетилену й відповідно забруднення навколишнього середовища. Тим, хто порушить закон, загрожує штраф - майже 20 тисяч євро.

Тепер навіть крупи, цукерки або спеції в самому магазині не фасують, а виставляють їх у спеціальних боксах. Потрібен пакет - купуйте. Безкоштовні лише для хлібобулочних виробів, овочів і фруктів.

«Насправді - така практика найбільш ефективна і є найкращим рішенням, ніж модернізація переробки відходів. Щоправда, на усвідомлення цього суспільству знадобилося близько 40 років», - говорить представник компанії з виготовлення продуктових боксів Петр Бака.

«Завдяки тому, що торговельні мережі ввели плату за вживання пакетів, їхнє використання скоротилося більш ніж на 50%», - зазначає міністр охорони навколишнього середовища Чехії Ріхард Брабець.

Офіційна статистика свідчить - сьогодні на одного чеха на рік припадає близько 300 поліетиленових пакетів. І мета нового закону - знизити цей показник утричі вже в наступному році.

Раніше в Греції ввели заборону на поліетиленові пакети.

А Кенія стала вже дев'ятою африканською країною, яка всерйоз перейнялася проблемами екології та вирішила заборонити виробництво, імпорт і продаж пластикових упаковок.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал