Порошенко підписав закон про моніторинг держзакупівель

Читать на русском
Сьогодні, 23 січня, президент Петро Порошенко підписав закон, який вводить автоматичні індикатори ризиків для державних закупівель.

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону Про державні закупівлі та деяких інших законів про здійснення моніторингу закупівель.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави, пише «Слово і Діло».

«Закон дозволяє органам державного фінансового контролю здійснювати ефективний моніторинг закупівель з метою попередження порушень у цій сфері і дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі. Закон сприятиме попередженню втрат публічних коштів шляхом посилення контролю над державними закупівлями, а також створює умови для подолання корупції у цій сфері», - сказано в повідомленні.

«Купуй українське»: чого очікувати від законопроекту7 грудня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №7206, також відомий як «Купуй українське». За нього проголосував 241 депутат.

За словами президента, підписані ним зміни в закон про держзакупівлі впроваджують автоматичний ризик-менеджмент у проведених закупівлях.

«В онлайні працюватиме система ризикових індикаторів, яка сигналізуватиме контролюючому органу про те, що з цим учасником щось не так. Це нововведення адресоване, в першу чергу, тим, хто навчився чи навчається дурити ProZorro. Алгоритми підказуватимуть, куди саме дивитися, як на максимально ранніх стадіях вирахувати тих, хто хоче обійти систему», - сказав Порошенко.

При цьому він зазначив, що платформа ProZorro вже оздоровила сектор державних закупівель, заощадивши десятки мільярдів бюджетних коштів.

Як відомо, ProZorro запускає механізм ризикових індикаторів, які автоматично будуть визначати потенційні порушення в тендерах.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: