Справу Шабуніна перекваліфікували на статтю з більшою відповідальністю

Читать на русском
Слідство перекваліфікувало справу проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна з тілесного ушкодження громадянина на побиття журналіста.

Слідство перекваліфікувало справу проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна з тілесного ушкодження громадянина на побиття журналіста.

Про це повідомляє ЦПК, пише «Слово і Діло» з посиланням на «Українську правду».

Зокрема тепер йому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу, тобто завдання журналісту легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень. Якщо провину активіста доведуть, йому загрожує до 5 років ув’язнення.

Раніше Шабуніна підозрювали за ч. 1 ст. 122 ККУ (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження).

За даними центру, підозра була змінена 15 січня й вручена 18 січня слідчим Дніпровського управління поліції Чеберяком.

Що спільного у Зідана та Шабуніна і Матерацці та Філімоненка?Експерт у галузі права пояснив, які юридичні наслідки може мати в перспективі справа проти Віталія Шабуніна.

Досудове слідство, зі слів слідчого, завершене й обирати запобіжний захід підозрюваному не будуть. Справа найближчим часом буде скерована до суду.

За словами адвоката підозрюваного Олени Щербань, відсутність бажання у слідчих та прокурорів обирати запобіжний захід означає, що її підзахисний не ухиляється від розслідування та не несе жодної загрози суспільству.

«Що важко співставити зі злочином, який інкримінують Віталію Шабуніну. Це знову ж таки дає підстави говорити про політичну природу справи», – зазначає вона.

У ЦПК вважають, що перекваліфікація справи на статтю з більшою відповідальністю – це продовження тиску на організацію. Центр нагадує, що вказану статтю слідчі вже намагалися інкримінувати активісту влітку, проте в останній момент передумали.

«Відтоді, наскільки нам відомо, в матеріалах справи не з′явилося жодних додаткових доказів, які б підтверджували факт перешкоджання саме журналістській діяльності, тому для нас очевидно, що мотивація такої зміни виключно політична», – додає адвокат голови ЦПК.

Як відомо, 8 червня 2017 року «Центр інформації про права людини» повідомив про конфлікт між головою Центру протидії корупції та Всеволодом Філімоненком, який представлявся журналістом видання «Голос народу», біля Дніпровського військкомату Києва. Тоді Філімоненко дістав газовий балончик і пирснув в обличчя Шабуніну. Голова ЦПК заявляв, що вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги.

Сам Шабунін у соцмережі Facebook звинувачував Філімоненка у веденні замовної кампанії з метою компрометування.

2 серпня стало відомо, що слідче управління фіскальної служби Києва порушило кримінальне провадження проти керівників громадської організації «Центр протидії корупції».

15 січня 2018 року Шабуніна та Філімоненка викликали на допит у цій справі до Дніпровського районного відділку поліції Києва. Юрист ЦПК вважає, що саме на допиті поліція дійшла висновку, що Філімоненко був журналістом. Але в центрі говорять, що Філімоненко, який називає себе журналістом, відомий своїми провокативними роликами, а не журналістськими матеріалами.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал