ОБСЄ заявила про ескалацію конфлікту на Донбасі

Читать на русском
Місія ОБСЄ фіксує поступове збільшення кількості обстрілів у зоні проведення АТО на Донбасі.

Місія ОБСЄ фіксує поступове збільшення кількості обстрілів у зоні проведення АТО на Донбасі.

Як інформує «Слово і Діло», про це в п'ятницю, 12 січня, заявив перший заступник голови моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг під час брифінгу в Києві.

Карта АТО: ситуація на сході України на 12 січняСитуація на сході країни за станом станом на 06:00 12 січня 2017 по даними РНБО України, прес-центру АТО, Міноборони, журналістів і волонтерів.

«Після домовленості про перемир'я на свята встановився відносний мир. Але не було жодного дня без порушень. Сторони в повному обсязі виконують узяті на себе зобов'язання ... Зараз можна сказати, що почалася фаза ескалації. Про це свідчать 2 тисячі порушень, які наші спостерігачі зафіксували із 17:00 вівторка до 17:00 середи цього тижня», – повідомив Хуг.

За його словами, така картина спостерігалася раніше, під час так званих великодніх, шкільних і хлібних перемир'їв: кількість обстрілів зменшувалася, проте незабаром ситуація знову загострювалася.

«Усі ці перемир'я мали позитивні наслідки. Місцеві жителі отримували можливість відпочити від обстрілів. Але ці періоди тривали недовго», – зазначив Хуг.

Він також додав, що за минулий рік спостерігачі ОБСЄ зафіксували понад 400 тисяч порушень, що набагато перевищує показники за 2016 рік.

«Ми, СММ ОБСЄ, не можемо забезпечити встановлення миру, це можуть зробити лише сторони конфлікту, лише вони можуть припинити бойові дії та забезпечити стійкий мир шляхом відведення озброєння й проведення розмінування», – наголосив він.

Нагадаємо, 11 січня в зоні АТО загинув український військовий, загалом було зафіксовано дев'ять обстрілів позицій ЗСУ.

Також повідомлялося, що США звинуватили Росію в тому, що вона продовжує залякувати та перешкоджати місії ОБСЄ на Донбасі виконувати свої обов'язки.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: