Стало відомо, скільки українцям коштує один законопроект у Раді

Читать на русском
Шеф-редактор Слова і Діла Катерина Пітєніна розповіла, скільки українцям коштує один законопроект, поданий до парламенту.

Один законопроект у Верховній Раді України коштує українцям близько 500 тисяч гривень.

Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» розповіла шеф-редактор порталу «Слово і Діло» Катерина Пітєніна.

«Цікаво, скільки нам коштують законопроекти. Ми дивилися в серпні минулого року, порівнювали кількість законопроектів, розроблених та внесених до парламенту, й порівнювали їхню вартість. У нас вийшло, що півмільйона гривень приблизно коштує один законопроект українцям. Це просто зареєстрований законопроект, не факт, що він буде ухвалений. Приблизно два мільйони гривень коштуватиме один ухвалений закон», – сказала Пітєніна.

При цьому шеф-редактор зазначила, що порівняно з іншими країнами українці витрачають не захмарні суми на одного нардепа.

«Минулого року подивилися на витрати Державного управління справами. Знайшли розділ про лікування та відпочинок народних депутатів і поділили на кількість працевлаштованих українців, які платять податки. У нас вийшла цікава статистика: кожен українець, який офіційно працює, щорічно витрачає 40 гривень на лікування наших чиновників, 5 гривень – на санаторії», – додала вона.

Раніше «Слово і Діло» з'ясувало, скільки державних коштів було виділено на утримання апарату Верховної Ради в 2018 році.

Так, на законодавчу діяльність буде витрачено 897,1 млн грн, на забезпечення функціонування парламенту – 771 млн грн, а на висвітлення діяльності народних обранців у ЗМІ – 61,6 млн (з яких публікації в «Голосі України» коштуватимуть 13,8 млн, а трансляції та виступи на телеканалі «Рада» оцінені в 47,8 млн грн).

Відзначимо, 72 гривні на рік витрачає один українець на Верховну Раду.

Во сколько обходится украинцам содержание чиновников?Слово і Діло

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: