Прогноз-2018: яким буде курс наступного року

Читать на русском
Олег Устенкоексперт у сфері економіки

Коливання, яке відбувається зараз, є більш ніж очікуваним. На курс впливає ціла низка параметрів, але ніхто нічого нового не придумав, окрім наявності попиту й пропозиції, що правитиме девальвацією наступного року.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, оцінюючи коливання курсу валют у новому році.

«Наступного року для фінансової стабільності України необхідно спробувати погасити розрив у межах 7 мільярдів доларів», – констатував Устенко.

Він уточнив, що 4 мільярди доларів – це наші зовнішні виплати плюс поточні операції, які складуть близько 3 мільярдів доларів.

«Також можлива потреба приватного сектора в капіталі може скласти близько 2 мільярдів доларів. Загальна сума – 9 мільярдів доларів. Якщо припустити, що приплив загальних іноземних інвестицій буде на рівні 2-3 мільярдів доларів, то ми отримаємо приховану потребу, яку потрібно чимось покривати в 2018 році, й вона складе 6-7 мільярдів доларів», – пояснив експерт.

Як змінювався курс гривні за останні 12 місяців?Гривня продовжує потроху відвойовувати в долара позиції, в той час як євро не перестає дорожчати. «Слово і Діло» підготувало огляд динаміки курсу валют в країні за останні 12 місяців.

За його словами, ці розрахунки сильної тривоги поки не викликають, оскільки вдалося поповнити золотовалютні резерви.

«На кінець року золотовалютні резерви перебувають на рівні майже 19 мільярдів доларів. З них 6-7 мільярдів – саме ті гроші, якими ми можемо користуватися», – додав Устенко.

«У кожному разі, якщо 6-7 мільярдів доларів – так звані чисті резервів НБУ, а потреба у валюті також становить близько 6-7 мільярдів доларів, можна зробити висновок, що девальвація в 2018 році буде», – припустив економіст.

Однак, на його думку, девальвація не буде значною.

«Є всі підстави, щоб витримати той параметр, який закладений до держбюджету на рівні 30 гривень за долар на кінець 2018 року. Звичайно, таким буде курс, якщо нічого драматичного не станеться. В іншому разі, якщо щось серйозне станеться, то курс зміниться й може злетіти далеко за позначку 30 гривень за долар», – резюмував Олег Устенко.

Нагадаємо, уряд заклав до держбюджету на 2018 рік курс 29,3 гривні за долар.

Огляд динаміки курсу валют в країні за останні 12 місяців – у матеріалі за посиланням.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал