Гриневич обіцяє вчителям підвищити зарплати вже із січня

Читать на русском
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що оклади українських педагогів у 2018 році підвищать відразу на 25 відсотків.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що оклади українських педагогів у 2018 році підвищать одразу на 25%.

Така заява пролунала під час прес-конференції 27 грудня, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу відомства.

Гриневич обіцяє, що соціальні стипендії не скасуютьСказано 1 вересня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

Як зазначила Гриневич, зведений бюджет освіти в 2018 році становить 221,9 млрд грн, при цьому завдяки збільшенню зарплат вчителям обсяг освітньої субвенції зріс на 11,2 млрд і склав 61,7 млрд грн.

«У бюджеті на 2018 рік ми продовжуємо збільшувати інвестиції в освіту, зокрема, частка ВВП на освіту збільшилася до 6,7%. Зведений бюджет освіти зріс на 53,3 мільярда гривень», – додала вона.

Міністр розповіла, що на старт реформи в бюджеті-2018 закладли майже 1 млрд грн на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами і мобільними меблями, 163 млн 818 тис. – на придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів, 272 млн 382 тис. – на підручники для 1-го класу. Також 48 млн 349,5 тис. передбачено на закупівлю навчально-методичної літератури для початкових класів.

«Ці інвестиції ми робимо на основі співфінансування з місцевими органами влади - частину коштів дає держава, решту – місцеві органи. Майже 1 мільярддержава дає на забезпечення навчальними засобами та мобільними меблями, оскільки для реалізації нових методик потрібне нове освітнє середовище, й ми маємо його забезпечити», – зазначила Гриневич.

Підбиваючи підсумки 2017 року, вона підкреслила тенденцію збільшення фінансування освіти.

«2017-й став роком зростання для фінансування освіти. Збільшення інвестицій дозволило нам підготуватися до змін, які очікують у 2018 році, підняти соціальний статус учителів, підтримати професійну освіту, яку внаслідок недостатньо продуманих рішень у 2016 році кинули на фінансування областей і міст обласного значення», – сказала Гриневич.

Нагадаємо, міністр освіти Лілія Гриневич провалила обіцянку й не змогла в 2017 році відправити 25 тисяч вчителів, які взяли у вересні перший клас, на систему підвищення кваліфікації.

Раніше міністр заявила про те, що хоче використовувати досвід Латвії в українському законі про освіту.

Загалом в активі Лілії Гриневич 52 обіцянки, з яких 26 вона виконала, а 7 – провалила. Рівень її відповідальності – 50%.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: