«Укрпошта» стане банком: нові правила роботи

Читать на русском
Нацбанк дозволив національним операторам поштового зв'язку брати участь у внутрішньодержавних і міжнародних платіжних системах. Щоб гроші могли пересилати всі.

Нацбанк дозволив національним операторам поштового зв'язку брати участь у внутрішньодержавних і міжнародних платіжних системах та пом'якшив умови видачі ліцензій на здійснення валютних операцій.

Про це повідомляють прес-служба «Укрпошти» та прес-служба НБУ, пише «Слово і Діло».

В «Укрпошті» поскаржилися на збиткиКомпанія «Укрпошта» в третьому кварталі 2017 року одержала збиток у розмірі 415,5 мільйонів гривень.

Надання фінансових послуг буде здійснюватися у національній валюті без відкриття рахунків. А ліцензії видаватимуть на підставі відповідних правил.

Рішення, на думку регулятора, полегшить доступ населення до переказу коштів без відкриття рахунків у сільській місцевості та віддалених районах України. НБУ вважає, що це стимулюватиме розвиток безготівкових операцій.

Щоб мати право здійснювати валютні операції, небанківські фінансові установи повинні будуть відповідати вимогам щодо відсутності циклічної структури власності та наявності погодження компетентного органу про придбання або збільшення істотної участі в НФУ.

Раніше «Укрпошта» розповіла, що компанія розглядає три сценарії розвитку фінансових послуг.

Перший сценарій - прийняття закону (НБУ й Мінфін виступили проти прийняття законопроекту №6601, яким «Укрпошта» наділялася правом надавати банківські послуги), другий сценарій - придбання банку, третій сценарій - стратегічне партнерство з банком.

Подібне рішення буде прийматися або наглядовою радою (яка ще не сформована), або власником ПАТ в особі Міністерства інфраструктури.

Зараз «Укрпошта» веде переговори з деякими невеликими банками з метою стратегічного партнерства.

НБУ вже виступив проти першого і другого сценаріїв, Міністерство фінансів також виступило проти покупки «Укрпоштою» банку.

Нагадаємо, «Укрпошта» оновила тарифи на посилки.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: